$
כלכלה ומדיניות

חוץ מטראמפ: יורש העצר הסעודי ייפגש עם ראשי אפל וגוגל

אחרי ביקור בבריטניה, שבמהלכו נחתמו הסכמים עם פוטנציאל לעסקאות ב-91 מיליארד דולר, יבקר בשבוע הבא מוחמד בן סלמן בארה"ב

בלומברג 11:0317.03.18
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן מתכנן להיפגש עם מנהלים גלובליים בכירים, כולל ראשי אפל וגוגל, במהלך ביקורו הרשמי הראשון בארה"ב מאז הפך ליורש הכתר של יצואנית הנפט הגדולה בעולם.

 

הנסיך יקיים שיחות עם הנשיא דונלד טראמפ ובכירים בממשלו בשבוע הבא בוושינגטון. לוח הזמנים שלו עשוי לכלול גם פגישות בניו יורק, בוסטון, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו ויוסטון. הוא גם יקיים פגישות עם בכירי תעשייה בלוס אנג'לס, בעוד ממשלתו מקדמת את תכניתה לאפשר הפעלת בתי קולנוע מסחריים בממלכה השמרנית, לראשונה מזה 35 שנה.

 

הנסיך מתכוון לנצל את הביקור כדי לקדם הזדמנויות השקעה בכלכלה הערבית הגדולה ביותר, ולהפריך חששות שעלו בעקבות חקירת השחיתות במסגרתה עוכבו לחקירה עשרות אנשי מלוכה, מיליארדרים ופקידים במשך שלושה חודשים במלון הריץ קרלטון בריאד. בין אלה שעוכבו לחקירה היה הנסיך אלווליד בין טלאל, מיליארדר בעל אחזקות בחברות אמריקאיות כמו סיטיגרופ.

 

 

מוחמד בן סלמן מוחמד בן סלמן צילום: בלומברג

 

 

הביקור בארה"ב יתקיים לאחר ביקורו של הנסיך בבריטניה, במסגרתו חתמו שתי האומות על עסקאות שמטרתן הגעה להיקף מסחר והשקעה הדדיים של 91 מיליארד דולר בשנים הקרובות. בין היתר כללו ההסכמים מזכר הבנות לרכישת 48 מטוסי קרב מסוג יורופייטר תוצרת BAE הבריטית, בעסקה שערכה יכול להגיע ל-8 מיליארד פאונד לפני הנחה.

 

טראמפ פועל לחיזוק יחסיו עם הממלכה מאז שנכנס לתפקידו, וגיסו, ג'ארד קושנר, פעל במקביל לטיפוח יחסיו עם נסיך הכתר. סעודיה היא המדינה הראשונה בה ביקר טראמפ לאחר שנכנס לתפקידו, וחתם בה על מזכרי הבנות והסכמים ביטחוניים בסך של 110 מיליארד דולר.

 

עם זאת, יחסי ארה"ב סעודיה מאותגרים מדי פעם בעקבות הסכסוך בין גוש המדינות שבראשן סעודיה, וקטאר, שהיא בת ברית חשובה של ארה"ב במזרח התיכון, ושבשטחה מצוי בסיס חיל אויר אמריקאי שמשמש במלחמה נגד דאע"ש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x