שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

"העלאה חד-צדדית של מכסים על מוצרים מיובאים מסין תפגע קשות בכלכלה האמריקאית"

כך מזהיר את ממשל טראמפ נשיא לשכת המסחר האמריקאית תומס דונהו. לדבריו, העלאת המכסים עלולה להוביל למלחמת סחר הרסנית שתפגע בצרכן האמריקאי ובצמיחה הכלכלית של ארה"ב

שירות כלכליטס 22:5216.03.18

נשיא לשכת המסחר האמריקאית תומס דונהו מזהיר את ממשל טראמפ כי העלאה חד-צדדית של מכסי מגן על מוצרים מיובאים מסין עלולה להוביל למלחמת סחר הרסנית שתפגע קשות בצרכן האמריקאי ובצמיחה הכלכלית של ארה"ב.

 

 

 

בהצהרה שמסר אתמול אמר דונהו כי מכסים אלו, שנועדו להיאבק בפרקטיקות פסולות של העתקת קניין רוחני על ידי סין, עלולים "להזיק לצרכן האמריקאי".

 

דבריו של דונהו נאמרו לאחר שהיועץ המסחרי לבית הלבן, פיטר נווארו, אמר כי בשבועות הקרובים יבחן טראמפ אופציות שונות לטיפול ב"גניבה ובהעברה בכוח" של קניין רוחני אמריקאי לסין, במסגרת החקירה שממשלת ארה"ב מנהלת, מכוח חוקי הסחר האמריקאים. 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם נשיא סין שי ג'ינפינג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם נשיא סין שי ג'ינפינג צילום: איי פי

 

השבוע דיווחה סוכנות רויטרס כי טראמפ שוקל העלאת המכסים על טכנולוגיית מידע, טלקומוניקציה ומוצרי צריכה נוספים המיובאים מסין בהיקף של 60 מיליארד דולר, בנוסף להגבלות על השקעות אמריקאיות בחברות סיניות.

 

דונהו אמר כי ממשלתו של טראמפ צודקת בהתמקדותה בהשפעה הכלכלית השלילית של מדיניות הייצור של סין ובנהלי מסחר בלתי הוגנים, אולם בה בעת הוסיף כי המכסים הם גישה לא נכונה לטיפול בעניין.

 

"מכסים של 30 מיליארד דולר לשנה עלולים למחוק חלק גדול מהסכום שאמור להיחסך למשפחות אמריקאיות במסגרת רפורמת המס", אמר דונהו. "אם המכסים יגיעו ל-60 מיליארד דולר ההשלכות יהיו הרסניות הרבה יותר". הוא דחק בממשל שלא לדבוק בתכניתו.

 

"המכסים עלולים להוביל למלחמת סחר הרסנית עם השלכות הרות גורל לצמיחה הכלכלית של ארה"ב וליצירת עבודות וכן לפגוע בצרכנים, בעסקים, במשקים ובחקלאים".

 

נווארו, בראיון ל-CNBC אמר כי הצעדים שטראמפ מתכוון לנקוט מתוקף סעיף 301 בחוקי הסחר האמריקאים הוא אחד מ"צעדים רבים ואמיצים שבהם מתכוון הנשיא לנקוט כדי להתמודד עם נהלי מסחר בלתי הוגנים".

 

"איני סבור כי יש אדם אחד בוול סטריט המתנגד להחמרה בנוגע לגניבת הקניין הרוחני שלנו שמבצעת סין" אמר. לדברי נווארו, אחד מהארכיטקטים העיקריים של מכסי הפלדה והאלומיניום שעליהם הכריז טראמפ בשבוע שעבר, אמר כי המכסים לא בהכרח יובילו למלחמת סחר.

 

סין חזרה ואמרה כי לא יהיו מנצחות למלחמת סחר אולם היא תגן על האינטרסים שלה נוכח מהלכי הסחר של ארה"ב, ולא תרשה לעצמה להפוך ל"מטרה לחיצי עוינות". כך על פי עיתון צ'יינה דיילי. "יש לזכור שאף החתול השובב ביותר ישרוט אם יתגרו בו מעבר לנקודה מסוימת", נאמר בעיתון.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x