$
תעשייה ופיננסים

ג'יימי אוליבר בצרות: המסעדות צברו חוב של יותר מ-70 מיליון ליש"ט

מדובר ברשת המסעדות האיטלקיות של השף המתוקשר, שתיאלץ לסגור 12 מתוך 25 סניפיה; 450 עובדים יפוטרו הנושים הסכימו לקצץ 30% מדמי השכירות

שירות כלכליסט 11:2716.02.18
אימפריית המסעדות האיטלקיות של השף הבריטי ג'יימי אוליבר צברה חובות בסך 71.5 מיליון ליש"ט, כך עולה מפרסומים שונים השבוע.

 

 

 

השף כוכב הטלויזיה פנה לבעלי הנכסים בהם ממוקמות המסעדות בבקשה שיפחיתו מדמי השכירות שלו, זאת בניסיון לעצור את קריסת הרשת. בפגישה מכריעה שהתקיימה ביום שישי שעבר הצביעו הנושים שלו לקצץ את דמי השכירות בחלק מהמסעדות ב-30%. על פי הההסכם מרצון, החברה עדיין יכולה להתנהל אבל 12 מתוך 25 הסניפים ייסגרו, ובעקבות כך 450 עובדים. בין היתר מדובר בסניפי בריסטול, הארוגייט וקינגסטון. לפי מסמכים של בית המשפט העליון בלונדון, Jamie’s Italian Limited חייבת 30.2 מיליון ליש"ט לבנק HSBC.

 

אוליבר. הנכסים הפרטיים לא בסיכון אוליבר. הנכסים הפרטיים לא בסיכון צילום: אי פי איי

 

כמו כן, החברה חייבת 41.3 מיליון ליש"ט לרשויות המס, בעלי הנכסים והספקים. בין הספקים נמצאים המאפייה הסיטונאית בלתזר, שהחוב כלפיה עומד על 133 אלף ליש"ט, דיילי פיש סאפליי מחכה לתשלום על סך 263 אלף ליש"ט ומבשלת קאמדן טאון הממתינה ל-41 אלף ליש"ט.

בשבוע שעבר דיווח ה"סאן" הבריטי שחברת קראפט ביר האמריקאית בבעלות מארק סמית' השמיצה בטוויטר את אוליבר לאחר שלא קיבלה תשלום בסך אלף הליש"ט המגיעים לה.

 

מסמכים משפטיים מצביעים שהרשת הגיעה למצבה הבעייתי עקב השקעות נמוכות, מיקומים חדשים בלתי מתאימים ומחירים גבוהים שגבתה.

 

הונם של אוליבר (42) ואשתו מוערך בכ-150 מיליון ליש"ט. הם חיים עם חמשת ילדיהם בנכס ששוויו 10 מיליון ליש"ט בהמפסטד שבצפון לונדון. כמו כן, הם מחזיקים בית נופש באסקס.

 

 

 

מסמכים מראים כי הנכסים הפרטיים שלהם לא בסכנה, גם אם העסק יקרוס. אוליבר השקיע 3 מיליון ליש"ט כסיוע לעסק והקבוצה האחרת שבבעלותו הלווותה 6.5 מיליון ליש"ט נוספים.

 

החברה מסרה כי "אנחנו שמחים לקבל את התמיכה המרשימה מהנושים שלנו על הצעתנו לארגן מחדש את חברת המסעדות האיטלקיות. יש לנו מותג חזק ואנחנו מתמקדים בהענקת רמות השירות, הטעם והחוויה המגיעים ללקוחותינו הנאמנים". עוד הוסיפו שם כי "אנחנו עובדים קשה כדי להבטיח שהנכסים שלנו מתאימים לסביבת המסחר הנוכחית ואנו בטוחים כי המהלך יספק הזדמנויות טובות לצמיחה ורווחיות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x