שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

חמי פרס: "אני מוכן לפגוש כל מנהיג ויזם מהעולם הערבי"

יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, אמר בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס כי "קיים פוטנציאל אדיר בשיתוף פעולה עם העולם הערבי המתפתח, שמורכב מקהל עצום של צעירים מתחת לגיל 25"

שירות כלכליסט 17:4025.01.18

יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, חמי פרס, השוהה בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, אמר בראיונות לכלי תקשורת זרים כי יהיה "מוכן לפגוש כל מנהיג ויזם מהעולם הערבי".

 

 

 

פרס אמר, כי על מנת לעצב עתיד טוב יותר לישראל ולשכנותיה, במקביל להובלת משא ומתן מדיני, יש לפעול לקידום ה"סטארט-אפ ריג'ן" ולהרחיב השקעות במדע ובטכנולוגיה עם העולם הערבי, כדי לבנות גשר של שלום וחדשנות בין העמים.

 

חמי פרס (ארכיון) חמי פרס (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

פרס הביע אמונה כי "קיים פוטנציאל אדיר בשיתוף פעולה עם העולם הערבי המתפתח, שמורכב מקהל עצום של צעירים מתחת לגיל 25", אמר פרס. "עלינו להיפגש ולקדם בניית גשר של טכנולוגיה ומדע בין ישראל למדינות ערב. אני מאמין גדול בפוטנציאל שיתוף פעולה זה. צריך להעניק לדור הצעיר של המזרח התיכון עתיד של שלום, חדשנות ותקווה, וליצור עבורם גם מקומות עבודה חדשים. מהלך זה יתמוך בתהליך מדיני ויחזק את הקשר בין ישראל לשכנותיה הקרובות והרחוקות".

 

פרס התייחס גם להצהרת נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, המכירה בירושלים כבירת ישראל ואמר: "בסך הכל אמר את המובן מאליו - ירושלים היא בירת ישראל. כל מוסדות השלטון נמצאים בירושלים. אם תעבור ותשאל כל אדם או ילד בישראל, ברור לכל כי בירתנו היא ירושלים. הזעקה נגד ההכרזה היא מופע של צביעות. על כן ראוי שניקח הצהרה זו ונתקדם ממנה למשא ומתן כפי שממשל טראמפ מבקש, לפעול בהסכמת שני הצדדים כדי לקדם את עקרון שתי מדינות לשני עמים. ישראל רוצה בשלום. זהו חזון הנביאים שלנו ועלינו לעבוד קשה כדי להשיג".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x