$
חברה וסביבה

נחשף בארה"ב הנוכל שעמד מאחורי עוקץ "הנסיך הניגרי"

הגבר, תושב לואיזיאנה, נעצר בחשד שהוציא במרמה אלפי דולרים מאנשים תמימים שנפלו קורבן למייל שנשלח אליהם כביכול מנסיך ניגרי, שמבקש סיוע פיננסי או מידע אישי על מנת שיוכל להחזיר ירושה שמגיעה לו

שירות כלכליסט 11:4831.12.17
גבר בלואיזיאנה נעצר בחשד למעורבות בעוקץ "הנסיך הניגרי", שהוציא במרמה אלפי דולרים מאנשים תמימים.

 

החשוד, מייקל ניו (67), מואשם ב-269 סעיפי אישום הכוללים הונאה והלבנת הון. הוא נעצר לאחר חקירה שנמשכה 18 חודשים. המשטרה המקומית בסיידל, לואיזיאנה חושדת כי הוא שימש כ"מתווך" בהונאה, שהשיג את הכסף והעביר אותו לנוכלים בניגריה.

 

מייקל ניו  בן 67, מואשם ב-269 סעיפי אישום הכוללים הונאה והלבנת הון מייקל ניו בן 67, מואשם ב-269 סעיפי אישום הכוללים הונאה והלבנת הון צילום: Slidell Police Department

 

 

על פי ועדת המסחר הפדראלית, הונאת הפישינג כוללת מייל שנשלח לאנשים כביכול מנסיך ניגרי, שמבקש סיוע פיננסי או מידע אישי על מנת שיוכל להחזיר ירושה שמגיעה לו, תוך הבטחה לפצות את אותו אדם לאחר שיקבל את הכסף שלו. ההונאה אמנם הפכה לבדיחה חוזרת, בעיקר בתכניות הלייט נייט, אך בכל זאת לא מעט אנשים נפלו קרבן. "מרבית האנשים מזלזלים באפשרות שייפלו קרבן להונאה מהסוג הזה, אך לפי רשויות החוק ההונאות הללו גונבות מיליוני דולרים בכל שנה", נמסר בהצהרה מטעם המשטרה.

 

"אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה בדיוק זה", נכתב עוד בהצהרה. "לעולם אל תעבירו מידע אישי דרך הטלפון או המייל, ואל תעבירו סכומים גדולים של כסף למקורות שאינכם מכירים. 99.9% מהפעמים זו הונאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x