שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

2018 צפויה להיות שנה עמוסה בתכנוני מס לעשירי ארה"ב

רפורמת המס שעליה חתם אתמול הנשיא טראמפ משפיעה על החלטות חשובות בחייהם של מיליוני אמריקאים, כמו הבחירה במקום העבודה, רכישת בית חדש, ואפילו חתונה וגירושים. העשירים מציפים את משרדי ראיית החשבון במטרה להפיק מהמצב החדש את המיטב, והמומחים טוענים: "חוקי המס הפכו להרבה יותר מסובכים"

בלומברג 13:0723.12.17

המחוקקים הרפובליקנים אומרים כי רצו לפשט את חוקי המס כך שאפשר יהיה להכניס דוח החזרי מס לגלויה. אולם מסתבר שהחוק החדש יהיה הרבה דברים מלבד פשוט עבור אמריקאים עשירים, המציפים את משרדי רואי החשבון שלהם כעת. "הרפורמה הופכת את חוקי המס להרבה יותר מסובכים עבור רבים" אומרת ג'ודי פאדאר, מנכ"לית "ניו ויז'ן" באילינוי.

 

הלקוחות כבר מבקשים לדעת כיצד יוכלו לנצל את השינויים, על פי עורכי דין, רואי חשבון ומנהלי החשבונות. במקרים מסוימים, העצה הטובה ביותר ברורה, אולם עבור אחרים, בייחוד לבעלי עסקים, מומחי המס מגרדים בראשם בניסיון להבין את מלוא ההשלכות של החוק החדש, בן 500 העמודים, המשנה את שיעור המס שאנשים פרטיים ושחברות עומדים לשלם, וכן מצמצם או מבטל הרבה הקלות מס פופולריות.

 

כתוצאה מכך יכול החוק החדש לשנות החלטות חיים חשובות עבור מיליוני אמריקאים, כמו הבחירה במקום העבודה, רכישת בית חדש או שיפוץ הבית, אופן ההגעה לעבודה או אפילו אם להתחתן או להתגרש. עבור בעלי ההון, החלטות מסוימות יכולות לחסוך אלפי דולרים בחודש.

 

אתמול (ו') חתם טראמפ על החוק המאפשר לרשויות המס להתחיל לנסח את הרגולציות הנוגעות לסעיפים המורכבים יותר של החוק וליישומם. אולם יועצי מס רבים כבר מתחילים לתכנן עבור לקוחותיהם.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין. מסתבר שחוקי המס החדשים לא פשוטים כל כך כפי שהציגו אותם הרפובליקנים נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין. מסתבר שחוקי המס החדשים לא פשוטים כל כך כפי שהציגו אותם הרפובליקנים צילום: איי אף פי

 

 

בין הסעיפים מעוררי המחלוקת בחוק הוא הקיצוץ של 20% במס לחברות הארנק, שהן חברות פרטיות שבעליהן משלמים שיעורי מס פרטניים על הכנסותיהם. ביחד עם קיצוץ מס החברות מ-35% ל-20%, הדבר מביא לשאלות רבות בנוגע למבני חברות ב-2018. ייתכן שכל חברה תמצא שמבנה אחר מתאים לה, אולם עליהם לבצע הערכת מצב מהירה כי ככל שימהרו ליישם את השינויים כך גם יוכלו לחסוך יותר כספי מס.

 

אולם גם מומחי מס מובילים בארה"ב מודים כי אינם מבינים לחלוטין את השלכות החוקים החדשים לחישוב האופציה הטובה ביותר ללקוח. קבוצת מומחים הצליחה לזהות מספר פרצות בהקלות המס לחברות הארנק ובהקלות המס לחברות הגדולות.

 

"אנו יודעים כי אנו עומדים להשקיע זמן רב ב-2018 במחשבה על המבנה של הישות העסקית ובעזרה ללקוחות בהחלטה הנוגעת לסוג החברה שכדאי להם להיות", אומר דייוויד סקוט סלואן (David Scott Sloan) מקרן ההון הפרטית "הולנד אנד נייט" (Holland & Knight). ההקלה לחברות הארנק יכולה לעודד שכירים רבים בארה"ב לעזוב את עבודתם ולהפוך לעובדי קבלן עצמאיים, אולם החוק עלול להיות מסובך עוד יותר עבור אמריקאים שכבר כעת עצמאים.

 

גם בכל הנוגע למסי עזבון צפויים סיבוכים. חוקי העיזבון נותרו על כנם אך כעת תקרת הסכום הפטורה ממס הוכפלה. החל מ-2018, בודדים בעלי הון של 11 מיליון דולר יוכלו להוריש את מלוא הכסף ללא מס - זאת לעומת 5.5 מיליון דולר עד כה. זוגות יכולים להעביר ירושות ומתנות כסף של עד 22 מיליון דולר בלי מס. ההקלה פגה ב-2026 ועל כן רבים מבין הנישומים בעלי ההון רוצים להעביר את הכסף כבר עתה.

 

מרגע החלת המס, שכירים רבים ברמות הכנסה שונות יזדקקו לייעוץ לגבי שיעור ההפרשות מההכנסה שלהם. אם לא יעשו זאת כראוי הם עלולים למצוא עצמם עם חשבון מס גדול.

 

מרכב ועד דמי מזונות

 

שינויים צפויים גם לעובדים הצריכים להגיע למקום עבודתם ברכב. חוקי המס החדשים מבטלים את הקלות הנוגעות לעלויות חנייה ותחבורה של חברות ואת המענקים לעובדים הנוסעים באופניים. משמעות הדבר היא שחברות רבות עלולות להפסיק סבסוד לחנייה ולנסיעות.

 

החקיקה תשפיע על המצב הכלכלי של משפחות רבות משום שהיא מציבה תקרה נמוכה יותר להקלות מס. קבוצות עניין בשוק הנדל"ן מודאגות שהחוק החדש יגרום לירידה במחירי הבתים, בייחוד באזורים היקרים יותר. כמו כן, המס מציב תקרה חדשה להקלות על משכנתאות ומסיים את הפטור להלוואות אקוויטי לרכישות בית.

 

עם זאת, החוק עשוי לעזור לזוגות, שכן זוג נשוי משלם לרוב מס גבוה יותר לאחר הנישואים. החוק מבטל את המס לזוגות נשואים המרוויחים ביחד פחות מ-600 אלף דולר לשנה. אולם גם חוק זה יפקע ב-2026. מאידך, תחת חוקי המס החדשים בני זוג גרושים המשלמים מזונות לא יוכלו ליהנות מהקלות מס בגין המזונות ומקבלי מזונות כבר לא יצטרכו לדווח על קבלת מזונות כהכנסה נוספת.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x