• תפריט
כלכלה ומדיניות

האנליסטים אופטימיים: "אמזון לא תהרוג את הקמעונאות האוסטרלית"

הזרוע האוסטרלית של ענקית הקמעונאות השיקה את פעילותה עם מגוון דל של מוצרים ומחירים לא תחרותיים. אנליסטים בסיטי: "בחג המולד היא לא תפריע לחנויות המקומיות". מניות הרשתות האוסטרליות הגיבו בעליות

שירות כלכליסט 08:5306.12.17

קבלת פנים צוננת לאמזון אוסטרליה. ענקית המסחר המקוון השיקה אתמול את הזרוע האוסטרלית שלה, אך לא עוררה התלהבות, זאת בעיקר בשל מגוון דל של מוצרים ומחירים לא תחרותיים.

 

מניות הקמעונאיות המקומיות אף הגיבו בעליות לכניסה הפושרת של הענקית האמריקאית. "במגוון רחב של מוצרים, אמזון לא זולים יותר", ציין דניאל מולר, מנהל השקעות בוורטיום. "הקמעונאים מבינים שאמזון לא הולכת להרוג את הקמעונאות האוסטרלית, בכל מקרה לפחות לא היום".

 

מניות קמעונאיות האלקטרוניקה האוסטרליות JB והארווי נורמן רשמו זינוק של 5%, ובכך מחקו את הירידות שלהן מאז הודיעה אמזון בחודש אפריל על תוכניתה לפתוח זרוע אוסטרלית. מניות רשת בתי הכלבו הגדולה במדינה, מאייר הולדיגנס, הגיבו בעליות של 2%, אף כי לא מחקו את הירידות שרשמו מאז אפריל. כך, למשל, מאייר ואמזון הציעו למכירה שמלה זהה של מעצבת האופנה האוסטרלית סאס אנד בייד, אך מאייר הציגה 78 דגמים של המעצבת בהשוואה לשמונה באמזון.

 

מכירות מקוונות באוסטרליה אחראיות על פחות מ־10% מהכנסות של 300 מיליארד דולר במגזר הקמעונאות ובמדינה פועל מגוון מצומצם יחסית של רשתות, בדרך כלל שתיים בכל תחום.

 

אנליסטים בסיטי ציינו כי בעונת חג המולד הקרבה, "אמזון לא תהווה הפרעה לקמעונאים", זאת בעיקר בשל הזמן המועט שנשאר עד לחג. עם זאת, נקודת חוזק של אמזון בעונת הקניות הנוכחית תהיה משלוחים חינם על הזמנות מעל 49 דולר אוסטרלי (37.5 דולר אמריקאי). רוב הקמעונאיות הגדולות באוסטרליה אינן מציעות משלוחים חינם, כאשר במקביל מתאפיין השירות באטיות יחסית.

 

עד לפתיחת זרוע אמזון האוסטרלית, פעילותה מול 24 מיליון התושבים היתה מוגבלת למדי, זאת משום שענקית הקמעונאות מסיאטל לא הפעילה שם מחסן. האוסטרלים נאלצו להמתין זמן ממושך עבור הזמנותיהם, ולשלם יותר עבור משלוחים. מעתה יפעל מרכז הפצה של אמזון בפאתי מלבורן, בחוף המזרחי של אוסטרליה, שם חיים 80% מהאוכלוסיה. אמזון מקווה לקצר את זמני המשלוח ליום אחד, אתגר לא פשוט בהינתן גודלה של המדינה. רשות הדואר הממשלתית אישרה אתמול, כי חברה לאמזון כחברת השילוח המובילה שלה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x