$
כלכלה ומדיניות

ההימור של מאסק וטסלה הצליח: אוסטרליה תחל בבדיקת המצבר הגדול בעולם

המתקן מתבסס על סוללות ליתיום-יון ומיועד לאגור אנרגיה מחוות רוח; הוא צפוי לספק כ-100 מגה וואט של חשמל; ביולי התחייב מאסק להקים את המתקן בתוך 100 יום - ולא, ימסור אותו בחינם לאוסטרליה

שירות כלכליסט 09:4924.11.17

אוסטרליה תתחיל בקרוב בבדיקת מצבר הליתיום-יון הגדול בעולם שהקימה טסלה בדרום המדינה - כך לפי ראש מחוז דרום אוסטרליה, ג'יי וות'ריל.

 

המתקן שמתבסס על סוללות ליתיום-יון מיועד לאגור אנרגיה מחוות הרוח של חברת ניאואן הצרפתית. הוא צפוי לספק כ-100 מגה וואט של חשמל - די והותר כדי לספק את צורכי החשמל של כ-30 אלף בתי אב.

 

מדובר בהימור מוצלח של מנכ"ל ומייסד טסלה, אלון מאסק, שבניגוד לפעמים אחרות, הצליח לעמוד בתאריך היעד. ביולי האחרון הוא התחייב בפני ממשלת דרום אוסטרליה כי אם בניית המתקן תימשך יותר מ-100 ימים - הוא יעניק אותו בחינם למדינה.

 

 

 

"מצבר הליתיום-יון הגדול בעולם יהיה מרכיב חשוב בתמהיל האנרגיה שלנו, והוא שולח מסר ברור לחלוטין שדרום אוסטרליה תהיה המובילה בייצור אנרגיה מתחדשת באמצעות יכולת אחסון מצברי", אמר ווית'ריל.

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: גטי אימג'ס

 

הקשר של מאסק עם דרום אוסטרליה החל במרץ עם סדרה של ציוצים בטוויטר שם הבטיח להקים ולהפעיל את טכנולוגיית אחסון האנרגיה של טסלה בתוך 100 יום מחתימת החוזה.

 

דרום אוסטרליה סובלת מהפסקות חשמל מאז ספטמבר 2016 לאחר שמערך תמסורת חשמל נפגע בסופת ברקים. הממשלה מקווה כי טכנולוגיית המצבר תסייע לייצב את מערכת אספקת האנרגיה ותקצץ בעלויות החשמל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x