$
כלכלה ומדיניות

כלכלני UBS בתחזית ל-2018: הדולר ייחלש, היורו ימשיך להתחזק

האסטרטגים של הבנק השוויצרי טוענים כי מה שמשנה מבחינת הדולר הוא לא תזמון העלאת הריבית הבאה אלא באיזו מידה הפד מתכוון להמשיך בעליות והידוק המדיניות

שירות כלכליסט 10:1722.11.17

2018 הולכת להיות שנה לא פשוטה עבור הדולר האמריקאי, שייחלש לעומת היורו, זאת על אף שבפדרל רזרב ימשיכו להעלות את הריבית, כך לפי מומחי מטבע בבנק השוויצרי UBS.

 

 

 

עלייה בריבית לרוב מטיבה עם הדולר, שכן היא מעודדת יותר אנשים להשקיע בנכסים אמריקאים מתוך הנחה לקבלת תשואות גבוהות יותר. אולם ב-UBS מאמינים כי היורו יגבר על הדולר בשנה הבאה. עד כה בשנה הנוכחית, היורו התחזק בקרוב ל-11.5% מול הדולר. "מה שמשנה מבחינת הדולר הוא לא תזמון העלאת הריבית הבאה", כתבו האסטרטגים של UBS, אלא "באיזו מידה הפד מתכוון להמשיך בעליות והידוק המדיניות. השוק מצפה למספר סביר".

 

הדולר ייחלש ב-2018 הדולר ייחלש ב-2018 צילום: שאטרסטוק

 

 

 

התחזית של UBS ל-2018 פורסמה אתמול (ג'), ובה טענו האסטרטגים כי באופן יחסי היורו "נותר זול". התחזקות היורו השנה מול הדולר נזקפת לזכות השיפור בנתונים הכלכליים והחלטת הבנק האירופי המרכזי להפחית את היקף רכישות האג"ח החודשיות.

 

לעומת המצב מול היורו, ב-UBS מעריכים כי הדולר האמריקאי ירשום בשנה הבאה ביצועים טובים מול הדולר הקנדי והין היפני. לפי UBS הרוב המוחלט שהשיג בבחירות האחרונות ראש ממשלת יפן, שינזו אבה בפרלמנט "מגדיל את הסיכויים שהבנק המרכזי ישמור על מדיניות ההקלה הנוכחית".

 

בנוסף, ההערכה היא כי הדולר האוסטרלי, הקרונה השבדית והקרונה הנורבגית ירשמו ביצועים טובים ב-2018. לעומת זאת, הדולר הניו זילנדי והליש"ט הבריטית יפגעו כתוצאה מחוסר הוודאות הפוליטי במדינה – בניו זילנד בעקבות הבחירות שהתקיימו בספטמבר ובבריטניה בשל המו"מ המתמשך על תנאי הברקזיט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x