$
כלכלה ומדיניות

דיווח בארה"ב: אישומים ראשונים בפרשת "רוסיה-גייט"

רשת CNN דיווחה כי אושרה שורת כתבי אישום במסגרת חקירת ההתערבות בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016 - החקירה שמנהל התובע המיוחד רוברט מולר. כתבי האישום חסויים על פי צו בית משפט. על פי הדיווחים, הרשויות כבר נערכות לכמה מעצרים בימים הקרובים

ynet 08:3428.10.17

התפתחות דרמטית בפרשה שמסעירה את ארצות הברית מאז כניסתו של דונלד טראמפ לבית הלבן: חבר המושבעים הפדרלי בוושינגטון אישר הלילה (שבת) הגשת כתבי אישום ראשונים במסגרת חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016 - החקירה שמנהל התובע המיוחד רוברט מולר. כך דיווחה רשת CNN מפי מקורות שתודרכו בנושא.

 

 

 

על פי הדיווח, כתבי האישום עדיין חסויים על פי צווי בית משפט פדרלי, ולכן לא ניתן לדעת בשלב זה את זהות הנאשמים ואת העבירות המיוחסות להם. עוד דווח כי הרשויות נערכות למעצרם של הנאשמים עד יום שני. מטעמו של מולר סירבו להגיב על הדיווח.

 

מולר, לשעבר תובע וראש ה-FBI, מונה בחודש מאי האחרון על ידי משרד המשפטים האמריקני לתפקיד תובע מיוחד בחקירת הקשרים בין אנשי הקמפיין של דונלד טראמפ לבין רוסיה במהלך הבחירות לנשיאות. מולר בן ה-72 כבר עמד בעבר בראש חקירות שביצע הממשל ונודע בעצמאותו.

התובע המיוחד רוברט מולר התובע המיוחד רוברט מולר צילום: גטי אימג'ס

 

 

בעקבות ההודעה על מינויו של מולר פרסם טראמפ הודעה שבה נאמר ש"חקירה מקיפה תאשר את מה שאנחנו כבר יודעים - לא היה שום קשר בין הקמפיין לבין ישות זרה. אני מצפה לכך שהעניין הזה ייגמר במהירות". גם הדמוקרטים וגם הרפובליקנים שיבחו את מינויו של מולר לתפקיד התובע המיוחד בחקירת הקשר הרוסי לאנשי טראמפ וציינו את תדמיתו הנקייה ויושרתו.

 

באוגוסט דווח כי מולר מינה חבר מושבעים בוושינגטון נוכח העמקת החקירה שלו וכניסתה לשלב חדש. ב"וול סטריט ג'ורנל" הסבירו כי חבר מושבעים הוא כלי חקירה רב עוצמה, שמאפשר לתובעים לחייב להציג מסמכים בבית הדין, להכריח עדים להעיד בשבועה ולהגיש כתבי אישום אם יש ראיה לפשע.

 

סוכנויות המודיעין האמריקניות הודיעו בתחילת השנה כי הן מעריכות שההאקרים שפרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית והדליפו חומרים שהביכו את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון ובכירים אחרים במפלגתה - פעלו בשירות הקרמלין כדי להגדיל את סיכויי טראמפ לנצח. הקרמלין הכחיש את הטענות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x