$
כלכלה ומדיניות

מארק פאבר חולל סערה: "תודה לאל שלבנים יישבו את אמריקה, ולא שחורים"

המשקיע הדובי, שידוע בתחזיותיו הפסימיות, פירסם בניוזלטר החודשי שלו מניפסט גזעני במיוחד: "תודה לאל שלבנים יישבו את אמריקה, אחרת ארה"ב היתה נראית כמו זימבבואה"

שירות כלכליסט 21:1117.10.17

המשקיע הדובי מארק פאבר, מי שידוע בתחזיותיו הפסימיות, עומד במוקד סערה בארה"ב, לאחר התבטאות גזענית במיוחד שלו שהופיעה בניוזלטר ששיגר למשקיעים. על פי דיווח של ה"ביזנס אינסיידר", פאבר כתב, בין היתר, בניוזלטר האחרון שלו שפרסם בחודש אוקטובר כי הוא שמח שארה"ב "נהנתה מ-200 שנים תחת השמש הפוליטית והכלכלית של הרוב הלבן".

 

 

 

בדרך כלל ידוע פאבר בתחזיות האימים שלו על השוק, אבל הפעם הוא בחר לזלזל ב"תקשורת הליברלית", בראש עיריית ניו יורק, ובשלב מסוים החל לפרוש את ה"משנה ההיסטורית שלו" על הנעשה בארצות הברית.

 

 

פאבר. "אם לציין כמה עובדות היסטוריות הופך אותי לגזען, אז אני אני גזען" פאבר. "אם לציין כמה עובדות היסטוריות הופך אותי לגזען, אז אני אני גזען" צילום: בלומברג

 

 

"אני לא רוצה להיכנס לדיון רציני על הרס של מוניומנטים של דמויות היסטורית, אבל אני לא יכול שלא להתייחס לאיך ה'צבועים הליברלים' (כך במקור) גינו את הטאליבן כשזה פוצץ את שני פסלי הבודהה הגדולים בעולם שעמדו במרכז אפגניסטן ב-2011. אותם אנשים בדיוק מוטרדים עכשיו ממוניומנטים של אנשים מכובדים שהפשע היחיד שלהם היה להגן על מה שכל החברות עשו במשך יותר מ-5,000 שנה: לדאוג לכך שחלק מהאוכלוסיה יהיה משועבד".

 

לאחר מכן עבר פאבר לחלק גזעני במיוחד: "תודה לאל שאנשים לבנים יישבו את אמריקה, ולא שחורים. אחרת, ארה"ב היתה נראית כמו זימבבואה, כפי שהיא עשויה להיראות ביום מן הימים בכל מקרה. אבל לפחות אמריקה נהנתה מ-200 שנים בשמש הכלכלית והפוליטית תחת רוב לבן. אני לא גזען, אבל המציאות - לא משנה כמה היא לא 'פוליטקלי קורקט' - צריכה להיות מוצגת כמו שצריך".

 

פאבר, שידוע גם כ"ד"ר דום", נחשב למשקיע פרובוקטור, וידוע גם כנביא זעם בוול סטריט. הוא אישר ל"ביזנס אינסיידר" שכתב את הדברים. "באופן טבעי אני עומד מאחורי הדברים שכתבתי, היות שהם כוללים עובדות שלא ניתן לחלוק עליהן", אמר.

 

בהמשך שלח אימייל נוסף שבו הגן על הדברים: "אם לציין כמה עובדות היסטוריות הופך אותי לגזען, אז אני מניח שאני גזען".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x