$
תעשייה ופיננסים

זו המדינה הראשונה שמציעה אזרחות תמורת ביטקוין

ונואטו, ארכיפלג איים בדרום האוקיינוס השקט, מציעה אזרחות המאפשרת פטור מוויזה ב-113 מדינות בהן בריטניה, רוסיה ומדינות האיחוד האירופי, תמורת 200 אלף דולר, שהם 43.64 ביטקוין

שירות כלכליסט 22:0009.10.17
מדינת האיים ונואטו בדרום האוקיינוס השקט תסכים לקבל תשלומים במטבע הווירטואלי ביטקוין, כחלק מתכנית שבה משלמים 200 אלף דולר עבור קבלת אזרחות. בכך היא הופכת למדינה הראשונה שנוקטת בצעד מסוג זה.

 

הביטקוין נסחר כעת במחיר של 4,581 דולר. פירוש הדבר שתכנית ההשקעה תמורת אזרחות של ונואטו תעלה בסביבות 43.64 ביטקוין.

 

ונואטו היא חלק מחבר העמים הבריטי, כך שאזרחות מאפשרת כניסה פטורה מוויזה ל-113 מדינות, בהן בריטניה, רוסיה וחברות האיחוד האירופי. היא מציעה גם שיעורי מס נמוכים לרוכשי אזרחות, כולל העדר מס על רווחי הון ומס הכנסה. כל זאת, כשהאזרחים הפוטנציאלים לא צריכים לגור בוונואטו או אפילו לבקר במקום ולו פעם אחת.

"יש חשדות סביב השימוש במטבעות וירטואלים בעסקאות פיננסיות, ויש שחוששים שהמטבע קשור לפעילויות לא רצויות", הגיב ג'יימס האריס, מנהל מרכז המידע של ונואטו. "אבל למעשה ההפך הוא הנכון. ניתן לעקוב אחרי השלבים ביצירת המטבע הווירטואלי".

 

 

מדינת האיים ונואטו. האזרחים הפוטנציאלים אינם צריכים לגור במדינה ואפילו לא לבקר בה כדי לקבל אזרחות מדינת האיים ונואטו. האזרחים הפוטנציאלים אינם צריכים לגור במדינה ואפילו לא לבקר בה כדי לקבל אזרחות צילום: שאטרסטוק

 

ונואטו היא המדינה הראשונה שמציעה אזרחות תמורת תשלום בביטקוין, אך היא בהחלט לא היחידה שמציעה אזרחות תמורת השקעה. לנוכח התגברות חוסר הוודאות בעולם, תכניות מסוג זה רק הולכות ומשגשגות. כך למשל, מוקדם יותר השנה, ממשלת תאילנד החלה להציע ויזות תושבות "מתקדמות" לאזרחים זרים, שמאפשרות להם לחיות במדינה עבור השקעה של 3,000 דולר בשנה. תכנית זו כוללת שבע חבילות שונות, כשהיקרה ביותר עולה 60 אלף דולר עבור תושבות ל-20 שנים, ועוד דמי השתתפות שנתיים של 600 דולר. המחיר כולל גם קדימות בתורים במשרדים ממשלתיים, הוצאת רישיון נהיגה וקבלת אישור עבודה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x