שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

בית הנבחרים אישר סיוע לנפגעי הסופות - והעלאת תקרת החוב

הצעות החוק שאושרו כוללות סיוע של 15.25 מיליארד דולר; במקביל אושרה העלאת תקרת החוב של הממשל עד 8 בדצמבר

שירות כלכליסט 20:1308.09.17

בעוד ההוריקן אירמה עושה את דרכו לפלורידה, אישר בית הנבחרים האמריקאי ברוב של 319-90 הצעות חוק הכוללות מתן סיוע חירום של 15.25 מיליארד דולר לטובת נפגעי הסופות. במקביל אושרה העלאת תקרת החוב של הממשל עד 8 בדצמבר - צעד שיאפשר לו ללוות כספים נוספים.

ביום רביעי הגיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לסיכום עם נציגי הדמוקרטים והרפובליקאים בקונגרס על העלאה זמנית של תקרת החוב ומתן סיוע החירום. אתמול אישר הסנאט את ההצעות - וכעת הן יועברו לאישור סופי של טראמפ.

 

סיוע החירום כולל 7.4 מיליארד דולר לקרן לסיוע לנפגעי אסונות של הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום (FEMA), סכום נוסף של 4.7 מיליארד דולר למחלקת השיכון והפיתוח העירוני של ארה"ב, ו-450 מיליון דולר לטובת עסקים קטנים.

 

הוריקן הארווי, שפקד את טקסס לפני כשבועיים, גרם לנזק הנאמד ב-190 מיליארד דולר. הוריקן אירמה, הנמצא בדרכו לפלורידה, מוגדר עתה כהוריקן ברמה 4.

 

תקרת החוב היא למעשה הסכום המרבי שאותו יכול הממשל ללוות, ולכן חריגה ממנה - משמעותה חדלות פירעון. ההסכם הנוכחי לגבי תקרת החוב אמור להסתיים בסוף החודש. החשש היה כי אי-הגעה להסכם בנושא תביא להשבתת הממשל. ביום רביעי הגיע טראמפ לסיכום עם נציגי הדמוקרטים והרפובליקאים בקונגרס על העלאה זמנית של תקרת החוב.

 

 

הוריקן הארווי הוריקן הארווי צילום: רויטרס

 

 

 

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x