$
כלכלה ומדיניות

"ונצואלה בדרך לפשיטת רגל בשנה הבאה"

כך מעריך מנכ"ל חברת ניהול הנכסים מרתון, ברוס ריצ'רדס. לדבריו, חדלות פירעון של המדינה תהיה "הזדמנות גדולה למדי עבורנו - ב-2018"

בלומברג 13:2808.09.17

"ונצואלה עומדת על סף חדלות פירעון - ככל הנראה בשנה הבאה. זו בהחלט עשויה להיות הזדמנות השקעה עבורנו", כך התייחס ברוס ריצ'רדס, מנכ"ל חברת ניהול הנכסים מרתון אסט מנג'מנט (Marathon Asset Management) למצבה השברירי של המדינה.

 

 

 

"בהחלט מיפינו אסטרטגיה לגבי ונצואלה משום שזהו אירוע גדול ההולך ומתקרב ב-2018", אמר ריצ'רדס אתמול (ה') בכנס בסן פרנסיסקו. לדבריו, חדלות פירעון תהיה "הזדמנות גדולה למדי משום שכל מי שפועל בשוקים המתעוררים צריך להחזיק בחוב". לדברי ריצ'רדס, "הולכת להיות כמות גדולה של מוצרים על המדף".

 

 

הפגנות אלימות בוונצואלה, על רקע המצב הכלכלי הקשה הפגנות אלימות בוונצואלה, על רקע המצב הכלכלי הקשה צילום: אי פי איי

 

 

לאורך השנים האחרונות עולות ספקולציות בשווקים באשר למועד שבו יאזלו המזומנים של יצואנית הנפט. ארה"ב חידשה את הסנקציות נגד המדינה במטרה לערער את שלטונו של הנשיא ניקולס מדורו. על פי השווקים, קיימת הסתברות של 60% לחדלות פירעון של ונצואלה בשנה הבאה, והסתברות של 96% לחדלות פירעון של המדינה במהלך 5 השנים הבאות.

 

בין הגורמים שישפיעו על ההחלטה אם לרכוש חוב של ונצואלה מונה ריצ'רדס, בין היתר, את עמידותה של ממשלת מדורו וכן את נכונות הרשויות לעבוד בשיתוף פעולה עם משקיעים בינלאומיים, במיוחד לאור הסנקציות. "סימני השאלה האלה יכולים להוביל לצעדים שהמשקיעים לא לוקחים בחשבון", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x