$
כלכלה ומדיניות

אחרי עזיבות המנכ"לים: טראמפ מפזר שתי קבוצות ייעוץ של אנשי עסקים

מוקדם יותר היום פורסם כי מועצת אנשי העסקים המייעצת לנשיא בתחום האסטרטגיה והמדיניות, אותה מוביל מנכ"ל קרן בלקסטון - עומדת להודיע על סיום פעילותה; אתמול פרשו שלושה מנכ"לים ממועצת חברות הייצור

בלומברג 20:3016.08.17

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע הערב כי הוא מפזר שתי מועצות של אנשי עסקים המייעצות לו בתחום הייצור ובתחום אסטרטגיה ומדיניות. "במקום להפעיל לחץ על אנשי העסקים במועצת הייצור ובפורום לאסטרטגיה ומדיניות - אני מפזר את שניהם. תודה לכולם!", צייץ טראמפ.

 

 

 

מוקדם יותר הערב פרסמה בלומברג כי מועצת אנשי העסקים הבכירים המייעצת לנשיא ארה"ב בנושאי אסטרטגיה ומדיניות עומדת להתפרק; לפי הדיווח, חברי המועצה, בהובלת מנכ"ל קרן בלקסטון, סטיבן שוורצמן, תכננו למסור היום הודעה בנושא לבית הלבן - לפני שיודיעו על כך בפומבי.

 

טראמפ טראמפ צילום: רויטרס

 

מוקדם יותר השבוע פרשו מנכ"ל מרק, קנת' פרייזר, מנכ"ל אנדר ארמור, קווין פלאנק, ומנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', ממועצת חברות הייצור - בעקבות תגובתו הרפה של טראמפ לתקרית בווירג'יניה שבה האדם המשתייך לקבוצה גזענית דרס למוות מפגינה. פרייזר, אחד המנכ"לים השחורים הבולטים בארה"ב, כתב: "אני חש אחריות לנקוט עמדה נגד חוסר סובלנות וקיצוניות. החוזק של המדינה שלנו נובע מהגיוון והתרומות של גברים ונשים מגזעים שונים ובעלי נטיות מיניות ודעות פוליטיות שונות".

 

פלאנק אמר כי הוא פורש משום שחברת אופנת הספורט שלו "עוסקת וחדשנות ובספורט – לא בפוליטיקה". קרזניץ' ציין את ה"אקלים הפוליטי המפולג", והכריז כי "יש לשנות את האקלים הנוכחי, שאלמלא כן, האומה שלנו תהפוך לצל של מה שהייתה בעבר ושעדיין יכולה וצריכה להיות".

 

טראמפ עצמו מיהר להגיב על כך בטוויטר: "כעת, כשפרייזר ממרק התפטר ממועצת הנשיא של חברות אמריקאיות, יהיה לו יותר זמן להוריד את מחירי התרופות".

 

פרייזר וחבריו הצטרפו לאלון מאסק מטסלה, בוב איגר מוולט דיסני, וטראוויס קלניק מאובר טכנולוג'יס, שפרשו גם הם מפאנלים עסקיים שבהם נעזר טראמפ, ונקטו צעד שאינו שכיח בארה"ב – התרחקות פומבית מנשיא מכהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x