$
כלכלה ומדיניות

קושנר הגיש דו"חות פיננסים באיחור וישלם קנס של 200 דולר

ג'ארד קושנר המכהן כיועץ בכיר לנשיא דונלד טראמפ לא הגיש את הצהרות ההון הפיננסי בזמן ונקנס לפי החוק הפדראלי ב-200 דולר שיועברו ישירות למשרד האוצר. מקור בבית הלבן אישר שקושנר ישלם את הקנס

שירות כלכליסט 12:5013.08.17

ג'ארד קושנר נקנס על ידי המשרד לאתיקה ממשלתית (OGE) לאחר שהגיש באיחור את הדו"חות הפיננסים שלו.

 

על פי מסמך שפרסם המשרד, קושנר, הנשוי לאיוונקה - בתו של הנשיא דונלד טראמפ, ומכהן כיועץ בכיר לנשיא, לא הגיש את הצהרות ההון הפיננסי בזמן. בנוסף לקושנר, איחרו בהגשת ההצהרות 17 עובדים נוספים בבית הלבן. עם קבוצת המאחרים נמנים גם יועצים בכירים נוספים לנשיא, ביניהם ראש הסגל המפוטר ריינס פריבוס, שאיחר בהגשת התצהיר בארבעה ימים ודוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס, שהתעכבה ב-23 ימים. האסטרטג הראשי סטיב באנון איחר ביותר מחודש.

 

ג'ארד קושנר ג'ארד קושנר צילום: Yahoo

 

 

על פי החוק הפדראלי, הקנס המוטל על אנשים שהגישו את הצהרות ההון שלהם באיחור של מעל 30 יום, עומד על 200 דולר המועברים ישירות למשרד האוצר. עם זאת, לרוב לא מוטלים קנסות מסוג זה.

 

בשנה שעברה הוגשו מעל 12 אלף דו"חות תקופתיים המעדכנים על רכישות ומכירות של מניות ונכסים אחרים מצד העובדים, אך רק 3.6% מהם נקנסו בשל איחור. מקור בבית הלבן אישר כי קושנר ישלם את הקנס, אולם ניתן לבטל את הקנס אם מוכיחים שהעיכוב נבע מ"נסיבות יוצאות דופן".

 

הדו"ח אותו הגיש קושנר כלל עדכון של עסקאות מפברואר שבהן הייתה מעורבת חברת השקעות הנדל"ן JCK Cadre, הרשומה על שמו ובעלת אחזקה בחברת סטארט אפ מצליחה מניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x