$
תעשייה ופיננסים

עיתונאי ה"פייננשל טיימס": ננקוט עיצומים אם לא יבוטלו פערי השכר בין נשים לגברים

לדברי איגוד העיתונאים הארצי, פער השכר בעיתון עומד על 13%. ההנהלה הודיעה כי בכוונתה לסגור את פערי השכר עד שנת 2022, לעומת ה-BBC שהודיע כי יבטל את הפער עד 2020

שירות כלכליסט 13:0803.08.17

עיתונאים ב"פייננשל טיימס" החליטו לנקוט עיצומים אם העיתון לא יגשר על פערי השכר בין עובדים לעובדות בעיתון. העובדים החליטו לפתוח בשביתה במקרה הצורך "כדי להשיג יעד זה" ודרשו לקבל את רשימה השכר בהנהלה. ה"פייננשל טיימס" מעסיק כ-550 עיתונאים.

 

צוות העיתון דן אתמול בסוגיית אי השוויון המגדרי בשכר העובדים, שעל פי איגוד העיתונאים הארצי (NUJ) עומד על כ-13% לרעת הנשים - הפער הגדול ביותר זה עשור.

בתום הדיון פרסם איגוד העיתונאים ב"פייננשל טיימס" הודעה לפיה "על העיתון להתבייש" אם הוא מתכוון להגיע לשנת 2020 – יובל ה-50 של העיתון, מבלי לסגור את הפער. ה"פייננשל טיימס" הודיע שיסגור את פערי השכר עד לשנת 2022 – קצב איטי יותר מיריבו, תאגיד השידור הציבורי בבריטניה ה-BBC, שהציב יעד של סגירת פערים אלו עד ל-2020.

 

איגוד העיתונאים הארצי של בריטניה קרא לעיתון ה"פייננשל טיימס" לפרסם את השכר השנתי של גברים ונשים על פי דרגות שכר וגיל, וכן לספק מידע לגבי פערי שכר אתניים, רקע חברתי, השכלה ונכות.  

 צילום: שאטרסטוק

 

 

המשבר ב"פייננשל טיימס" הוא על רקע פרסום רשימת העובדים בעלי השכר הגבוה ביותר ב-BBC, שבה רק כשליש היו נשים. למעלה מ-40 מהעובדות בעלות השכר הגבוה ביותר ב-BBC דרשו מהמנכ"ל טוני האל לתקן לאלתר את הפער.

 

 

  צילום: בלוברג

 

בהודעה של איגוד העיתונאים נאמר: "עיתונאים ב'פייננשל טיימס' מודאגים במידה הולכת וגוברת שאי השוויון המגדרי בשכר בעיתון הולך וגדל ושההנהלה הבכירה אינה מתייחסת בכובד ראש לעניין זה. עד כה, נראה כי מנהלי העיתון העניקו חשיבות רבה יותר ליוזמות שיווקיות מאשר לסוגיית אי השוויון בשכר, והם

מתייחסים למטרות המחאה – הגדלת מספר הנשים בעמדות בכירות ושיפור ממוצעי השכר של הנשים בעיתון – כשאפתניות, מדי".

  

הנציג הבכיר של איגוד העיתונאים ב"פיינשל טיימס", סטיב בירד: "לחברות היו 47 שנים לתקן את הפער השכר אולם הן לא עשו כן. ה'פייננשל טיימס' לא ניצב לבדו בעניין זה, אולם אנו מאמינים כי בכוחנו להוביל את השינוי ולגשר על פני הפער ההיסטורי הזה".

 

בתגובה מסר ה"פייננשל טיימס" כי הוא מתייחס ב"כובד ראש" לפערי השכר ושיש לו "רשימה ארוכה של יוזמות בעניין". עוד ציין כי מצבת העובדים שלה מתחלקת שווה בשווה בין גברים לנשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x