$
כלכלה ומדיניות

טראמפ נלחם ב"פייק ניוז": כלתו מגישה תוכנית של "חדשות אמיתיות" בפייסבוק

את התוכנית פתחה לארה טראמפ כך: "אני בטוחה שלא שמעתם על כל ההישגים שהיו השבוע לנשיא, כי יש כל כך הרבה פייק ניוז שמסתובבים"

שירות כלכליסט 16:5302.08.17
הנשיא דונלד טראמפ לא מסתיר את סלידתו מהתקשורת האמריקאית, אותה הוא אוהב לכנות בציוציו התכופים בטוויטר "פייק ניוז". כעת נראה שמצא פתרון חלקי למצב -  הוא יזם תוכנית של מה שהוא מכנה כ"חדשות אמיתיות".

 

התוכנית, המשודרת בפייסבוק, מוגשת על ידי כלתו, לארה טראמפ, מפיקה לשעבר בתוכנית הרכילות Inside Edition. בעוד שתקשורת המיינסטרים עסקה השבוע בטלטלות הפיטורים בבית הלבן, והתקפת הקללות של מנהל התקשורת לשעבר, אנתוני סקראמוצ'י, בתוכנית של טראמפ העדיפו להתמקד בהישגיו השבועיים של הנשיא. "אני בטוחה שלא שמעתם על כל ההישגים שהיו השבוע לנשיא, כי יש כל כך הרבה פייק ניוז שמסתובבים", פתחה לארה את המשדר.

 

 

 

 

הסרטון, באורך שתי דקות כבר השיג מעל 2 מיליון צפיות, ובו היא מדגישה כי היא "גאה" בעובדה שהנשיא תרם את המשכורת שלו ברבעון האחרון למשרד החינוך, לאחר שברבעון הקודם תרם למחלקת הפארקים. "הנשיא שלנו מציב את האינטרסים של אמריקה לפני שלו".

 

לארה, הנשואה לאריק טראמפ, ציינה עוד כי שיעור האבטלה הוא הנמוך ביותר מאז 2001, עובדה שלדבריה היא "מעולה" ומצביעה על כך ש"הכלכלה משגשגת". עם זאת, היא לא נתנה הקשרים או רקע נוסף לעובדות, כמו למשל ששיעור האבטלה ירד בכל חודש בשש השנים האחרונות, כלומר בחלק ניכר מכהונתו של ברק אובמה.

 

הישגים נוספים שהיא פירטה כוללים ביקור בבית חולים שבו מאושפזים חיילים פצועים והגברת האכיפה נגד כנופיות על ידי פגישות עם בכירים במשרד ההגירה. לארה טראמפ סיימה את התוכנית בהדגשה נוספת שמדובר ב"חדשות אמיתיות".

 

לארה טראמפ, כלתו של נשיא ארה"ב לארה טראמפ, כלתו של נשיא ארה"ב צילום: פייסבוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x