שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

בתגובה לגירוש הדיפלומטים ממוסקבה - טראמפ יחתום על סנקציות נגד רוסיה

זאת לאחר שביום חמישי אישר הסנאט את הסנקציות ואתמול הורתה רוסיה לארה"ב לצמצם את אנשי הסגל שלה במוסקבה

שירות כלכליסט 12:1529.07.17

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יחתום על סנקציות נגד רוסיה, כך הודיע הבית הלבן אתמול (ו'). זאת לאחר שמוסקבה הורתה לארה"ב לקצץ במאות חברים בצוות הדיפלומטי שלה למדינה ואמרה שתפקיע שני נכסים אמריקאים ברוסיה כתגובה לסנקציות שאישר הסנאט ביום חמישי.

 

הסנאט האמריקאי הצביע כמעט בפה אחד ביום ה' השבוע להטיל סנקציות חדשות על רוסיה, ואילץ את טראמפ לבחור בין עמדה קשוחה כלפי מוסקבה לבין הכוונות המוצהרות שלו לבסס קשר ידידותי יותר עם המדינה, או לכל הפחות להטיל וטו על החוק, על רקע חקירה המתנהלת לגבי חשד לקשרים בין רוסיה לקמפיין הנשיאותי שלו.

 

משמעותו של אישור חוק הסנקציות מצד טראמפ הוא שהנשיא לא יוכל להקל את הסנקציות נגד רוסיה מבלי לזכות ראשית באישור הסנאט. אם אכן המהלך של רוסיה ישפיע על מאות אנשי צוות דיפלומטי בשגרירות האמריקאית, הרי שהדבר יגמד את הגירוש של 35 אנשי הצוות הדיפלומטי של אובמה בדצמבר האחרון.

 

 

הנשיא טראמפ הנשיא טראמפ צילום: גטי אימג'ס

 

 

החקיקה היא חלק מתגובת הממשלה האמריקאית לממצאי מודיעין המצביעים על כך שרוסיה התערבה בקמפיין הבחירות ב-2016, והמורים כי יש להטיל על רוסיה עונשים נוספים בגין סיפוח חצי האי קרים ב-2014.

 

ביום שישי בערב פרסם הבית הלבן הצהרה רשמית שבה נאמר שהנשיא טראמפ יחתום על החוק לאחר שבחן את הנוסח הסופי שלו. בהצהרה לא נאמר דבר על צעדי הנגד של רוסיה.

 

רוסיה מאיימת להגיב כבר שבועות והתגובה הנוכחית מצביעה על כך שהיא זנחה את התקווה לכינון קשרים ידידותיים יותר עם וושינגטון של טראמפ - משהו שהנשיא האמריקאי אמר במהלך הקמפיין שלו כי הוא מתכוון לעשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x