$
כלכלה ומדיניות

בכיר בבנק האירופי: "שינוי בהקלה הכמותית לא יגיע לפני הסתיו"

חבר מועצת הבנק פרנסואה וילרוי דה גאלו התייחס לתוכנית ההקלה הכמותית של הבנק שהיקפה 2.3 טריליון יורו

בלומברג 19:5109.07.17

הבנק המרכזי האירופי צפוי לקבל החלטה לגבי עדכון תוכנית התמריצים שלו בפגישתו בסתיו הקרוב, אז ימשיך בתהליך של צמצום מהלכי ההקלה הכמותית על רקע ההתאוששות בכלכלת גוש היורו - כך על פי חבר מועצת הבנק פרנסואה וילרוי דה גאלו.

 

 

 

"מה שעלינו לעשות, ומה שכבר התחלנו לעשות, זה לבצע התאמה בין עוצמת המדיניות המוניטרית לבין התקדמות לעבר יעד האינפלציה שלנו והתאוששות כלכלית", אמר דה גאלו בראיון טלוויזיוני אתמול. "בעתיד, וזו תהיה ההחלטה שנקבל בסתיו הבא, נמשיך לבצע התאמות בעוצמת המדיניות המוניטרית שלנו", ציין.

 

 

הבנק האירופי הבנק האירופי

 

 

ככל הנראה מדובר בהתבטאות הנחרצת ביותר עד כה לגבי נסיגה מתוכננת מתוכנית ההקלה הכמותית של הבנק המרכזי האירופי שהיקפה 2.3 טריליון יורו, ואשר לעת עתה אמורה להימשך עד סוף השנה. בעוד דה גאלו הוא רק אחד מבין 25 חברי מועצת המנהלים הקובעים את המדיניות המוניטרית לגבי גוש היורו כולו, באחרונה גוברים החששות בקרב כמה מעמיתיו כי אוזל הזמן לקבלת החלטה, אם ברצונם להימנע מתנודתיות יתר בשווקים.

 

אמירתו שלפיה יש "להתאים את העוצמה" של התוכנית המוניטרית מהווה סימן נוסף לכך כי בכוונת הבנק האירופי לצמצם את תוכנית התמריצים באופן שלא יפגע בתנאים הפיננסיים בגוש היורו. הדברים נאמרו על רקע חששות מצד הבנק, כי בשעה הכלכלה האירופית רושמת צמיחה, האינפלציה והמשכורות נותרו בקיפאונן.

 

הפגישה הבאה של הבנק תיערך ב־20 ביולי, ולאחריה הוא יתכנס ב־7 בספטמבר, 26 באוקטובר ו־14 בדצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x