שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

במהלך יוני התווספו למשק האמריקאי 222 אלף משרות - מעל הצפי; שיעור האבטלה עלה ל-4.4%

הכלכלנים ציפו לתוספת של 179 אלף משרות במהלך חודש יוני, ולשמירה על שיעור אבטלה של 4.3%. בחודש מאי נרשמה תוספת של 152 אלף משרות - תיקון כלפי מעלה

שירות כלכליסט 15:3207.07.17

במהלך חודש יוני התווספו למשק האמריקאי 222 אלף משרות. במקביל עמד שיעור האבטלה על 4.4% - כך עולה מדו"ח התעסוקה האמריקאי שפורסם לפני זמן קצר.

 

צפי הכלכלנים לדו"ח התעסוקה היה לתוספת של 179 אלף משרות במגזר הלא חקלאי, זאת לאחר תוספת של 138 אלף משרות שנרשמה במהלך חודש מאי. הצפי לשיעור האבטלה עמד על 4.3%, ללא שינוי לעומת החודש הקודם שבו נרשם שפל של 16 שנה.

 

 

על פי הדו"ח, השכר הממוצע לשעה עלה ב-0.2% מיולי ל-26.25 דולר. השכר השעתי עלה ב-2.5% ב-12 החודשים האחרונים. כמו כן, שבוע העבודה הממוצע טיפס ב-0.1 שעות ל-34.5 שעות.

 

הדו"ח כולל גם תיקונים כלפי מעלה של נתוני החודשים האחרונים, כך שבמאי נוספו 152 אלף משרות חדשות ולא 138 אלף כפי שדווח במקור, ואילו באפריל התוספת עומדת על 207 אלף ולא 174 אלף משרות חדשות.

 

השיפור בנתוני התעסוקה בארה"ב, חרף העלייה בשיעור האבטלה, נותן לפד רוח גבית לביצוע העלאת ריבית שלישית השנה, במקביל להקטנת תיק הנכסים של הבנק.  

עובדים בתעשיית הרכב בארה"ב עובדים בתעשיית הרכב בארה"ב צילום: רויטרס

 

כלכלני UBS כתבו השבוע כי כי גם אינפלציה נמוכה מהיעד של 2% לא תפגע במתווה העלאות הריבית של הבנק. לדבריהם: "אם בראש הפד יעמוד האדם הלא נכון, אז תהיה בעיה, ולכן אני חושב שהם התקבעו על אסטרטגיה ארוכת טווח, ככה שאפילו אם איוונקה טראמפ תמונה בשנה הבאה לעמוד בראש הבנק, יש להם אסטרטגיית יציאה בדמות מדיניות כמותית ארוכת טווח, שיהיה קשה ביותר לבטל".

 

הכהונה של יו"ר הבנק הנוכחית ג'נט ילן מסתיימת בינואר השנה הבאה. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כבר הכריז לא פעם כי בכוונתו להחליף אותה.

 

 

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x