$
כלכלה ומדיניות

טראמפ ממשיך למחוק את מורשת אובמה: מבטל את "ההסכם הנורא" עם קובה

הנשיא הכריז על הגבלות חדשות שיחולו על תיירים אמריקאים הנוסעים לקובה; בנוסף הודיע כי ארה"ב תפעל נגד חברות המשתפות פעולה עם הצבא במדינה

שירות כלכליסט 23:2816.06.17

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז היום על הגבלות חדשות שיחולו על תיירים אמריקאים הנוסעים לקובה; בנוסף הודיע כי ארה"ב תפעל נגד חברות המשתפות פעולה עם הצבא במדינה. לדבריו, בזאת הוא מבטל את "ההסכם הנורא" שחתם הנשיא הקודם ברק אובמה עם קובה.

 

טראמפ הוסיף כי המדיניות החדשה תבוסס על אכיפה נוקשה של חוקי ארה"ב, וכי לא יוסרו הסנקציות על ממשלת קובה עד שלא ישוחררו האסירים הפוליטיים במדינה.

 

הנשיא קרא בנוסף ללגליזציה של כל המפלגות במדינה וקביעת בחירות בפיקוח בינלאומי. 

 

ברק אובמה מבקר בהוואנה ברק אובמה מבקר בהוואנה צילום: איי אף פי

טראמפ הכריז על המדיניות החדשה ממיאמי, שבה יש קהילה גדולה של מהגרים וגולים מקובה. ההודעה תואמת להבטחות קמפיין הבחירות שלו.

 

הקשרים שפיתח אובמה עם קובה נחשבים לאחד ההישגים המרכזיים של הכהונה שלו, והובילו לסיומו של אמברגו הנמשך מעל חצי מאה, אך לא הצליח להפיל את המשטר הקומוניסטי. בין השאר, הטיסות לקובה חודשו, והשנה צפויים לבקר באי בסביבות 400 אלף תיירים אמריקאים. מהממשל הנוכחי נמסר כי אזרחים שהזמינו טיסות לפני שהמדיניות החדשה תיכנס לתוקף יוכלו להמשיך בתוכניות, אך ביקורים עתידיים ייבחנו בצורה מחמירה.

 

לפי הבית הלבן, המדיניות תיבחן מחדש אם הממשלה בקובה תוציא לפועל רפורמות. "אנחנו מקווים שהמשטר הקובני יראה בכל הזדמנות ליישם רפורמות שעד כה שימשו כמס שפתיים", מסר בכיר בממשל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x