$
כלכלה ומדיניות

טים קוק: "ניסיתי לשכנע את טראמפ שלא לפרוש מהסכם פריז - זה לא עזר"

בכירים רבים במגזר העסקי בארה"ב הגיבו באכזבה להחלטת הנשיא; צוקרברג: "סכנה לעתיד ילדינו"; מנכ"ל דיסני, רוברט איגר, הצטרף למנכ"ל טסלה, אלון מאסק - והודיע על פרישה מהפורום המייעץ לבית הלבן; מנכ"ל גולדמן זאקס אמר כי הפרישה מהסכם פריז "פוגעת בסביבה ובמעמד של ארה"ב בעולם"

שירות כלכליסט 10:1102.06.17

החלטתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמש לפרוש מהסכם פריז להפחתת פליטות גזי חממה עוררה תגובות סוערות בעולם. לצד זאת, גם מנכ"לים רבים בארה"ב הביעו את אכזבתם מההחלטה.

 

מנכ"ל אפל, טים קוק, כתב במייל ששלח לעובדי החברה כי "דיברתי אתמול עם הנשיא טראפ וניסיתי לשכנע אותו שלא לפרוש מההסכם. זה לא עזר". הוא הוסיף כי שינויי האקלים הם אמיתיים, ועל כולם להיאבק בהם. לדבריו, פרישת ארה"ב מהסכם פריז לא תשפיע על המחויבות של אפל להגנה על הסביבה. "כמעט כל האנרגיה שאפל משתמשת בה היא ממקורות מתחדשים - דבר שאנו מאמינים שהוא טובה לסביבה ולעסקים", הוא כתב. קוק גם צייץ בטוויטר כי פרישת ארה"ב מהסכם פריז היא "החלטה שגויה עבור כדור הארץ".

 

גם ראשי חברות טכנולוגיה נוספות יצאו נגד החלטות טראמפ. מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג, כתב בפוסט שהעלה ברשת החברתית כי "הפרישה מהסכם פריז רעה לסביבה ולכלכלה, ומסכנת את עתיד ילדינו". לדבריו, "פייסבוק התחייבה כי כל חוות האחסון החדשות שלה יופעלו ב100% באמצעות אנרגיה ממקורות מתחדשים. רק הקהילה העולמית יכולה לעצור את שינויי האקלים. חייבים לפעול ביחד לפני שיהיה מאוחר מדי". מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, יצא נגד החלטת טראמפ, וצייץ: "אנחנו מאוכזבים. גוגל תמשיך לעבוד קשה כדי להגיע לעתיד נקי יותר עבור כולנו".

 

טים קוק טים קוק

 

 

נשיא מיקרוסופט, בראד סמית', צייץ: "אנחנו מאוכזבים מההחלטה לצאת מהסכם פריז. מיקרוסופט עדיין מחויבת לעשות דברים כדי להשיג את המטרות". בציוץ נוסף כתב: "אנחנו חיים בכוכב לכת קטן וכל מדינה מחויבת לעבוד עם אחרים כדי להגן עליו".

 

אלון מאסק, מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, הודיע בעקבות הכרזת טראמפ כי יעזוב את שלושת הפורומים המייעצים לנשיא בהם הוא חבר בהתנדבות. "שינויי האקלים הם אמיתיים. הפרישה מהסכם פריז אינה טובה לעולם ולארה"ב", צייץ. הפורומים בהם היה חבר ייעצו לטראמפ בנושא יצירת משרות, תשתיות ועסקים. גם מנכ"ל דיסני, רוברט איגר, הודיע על פרישתו מהפורום המייעץ לטראמפ בנושא עסקים, בו הוא חבר, וצייץ כי מדובר "בעניין עקרוני". מייסד ומנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, התייחס לפרישתו של איגר וצייץ "תודה, בוב". בציוץ נוסף הוא כתב: "זהו צעד קצר רואי לאחור שנעשה על ידי הממשל הפדרלי. כולנו נמצאים על כדור הארץ ביחד ואנחנו צריכים לעבוד ביחד".

 

לויד בלנקפיין לויד בלנקפיין צילום: בלומברג

 

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן זאקס, צייץ כי הפרישה מהסכם פריז היא "פגיעה בסביבה ובמעמד של ארה"ב כמנהיגת העולם". מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, ג'ף אימלט, הגיב גם הוא באכזבה להצהרת טראמפ ואמר כי "ההתחממות הגלובלית היא אמיתית. כעת התעשייה תצטרך להוביל את המאבק בנושא זה. איננו יכולים לסמוך על הממשלה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x