$
כלכלה ומדיניות

החתן, השגריר הרוסי והבנקאי: החקירה סביב טראמפ מתהדקת

הבולשת הפדרלית בודקת את קשריו של היועץ הבכיר בבית הלבן וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, בעקבות עדותו על פגישתו עם שגריר רוסיה ובנקאי ממוסקבה שתמך בבדלנים באוקראינה. סנגורו של קושנר: "הוא ישמח למסור עדות נוספת אם יצטרך"

שירות כלכליסט 07:3326.05.17
חקירת המעורבות בבחירות מתקרבת לנשיא: ה-FBI פתח בבדיקת קשריו של ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, עם גורמים רוסיים במסגרת חקירת החשדות למעורבות בבחירות לנשיאות. עיתון ה"וושינגטון פוסט" דיווח כי הבולשת הפדרלית מתמקדת בסדרת פגישות שערך קושנר עם השגריר הרוסי סרגיי קיסליאק ועם בנקאי נוסף ממוסקבה.

 

 

קושנר וטראמפ קושנר וטראמפ צילום: רויטרס

 

החקירה בפרשה עוסקת גם בשני מקורבים נוספים של טראמפ – היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין ויו"ר מטה הבחירות פול מנפורט – אך קושנר נתפס כדמות המפתח היחידה שממלאת תפקיד רשמי בבית הלבן. ב-FBI סירבו להתייחס לשאלות על מקומו של קושנר בפרשה, ואם הוא יוכרז כחשוד בפרשה שמעסיקה את הרשויות מאז היבחרו של טראמפ.

 

אחד מסנגוריו של קושנר, ג'יימי גורליק, אמר לוושינגטון פוסט כי היועץ לנשיא מסר לקונגרס מרצונו החופשי מידע על הפגישות שערך, ויעשה זאת שוב אם יעלה בכך צורך.

 

מלבד הפגישות עם הבכירים הרוסיים, חוקרי הבולשת הפדרלית בודקים גם חשדות לעבירות כלכליות מצדו של טראמפ, אך לא צוין מאיזה סוג. במשרד המשפטים סירבו לאשר או להכחיש את הבדיקה של קושנר.

 

על פי הדיווח, הפגישות והשיחות שנערכו עם הרוסים במהלך חודש דצמבר נקבעו אחרי ניצחונו של טראמפ בבחירות. יצירת קשר עם ממשלות זרות בתקופת המעבר היא דבר שבשגרה, אך דבר הפגישות לא התפרסם בציבור.

 

קןשנר נפגש עם השגריר בניו יורק יחד עם היועץ לשעבר פלין בתחילת דצמבר, ובהמשך החודש פלין שוחח על פי החשד עם השגריר בעניין הסנקציות שהוטלו על מוסקבה. לאחר שפלין לא דייק בתיאור הפגישה בדיווח שמסר לסגן הנשיא מייק פנס – נאלץ לעזוב את תפקידו בוושינגטון.

 

באותו החודש פגש קושנר גם את סרגיי גורקוב, יו"ר בנק שנפגע מהסנקציות האמריקאיות בשל תמיכתו בבדלנים במזרח אוקראינה.

 

 

 

גורם בכיר לשעבר בקהילת המודיעין בארה"ב אמר כי סוכני ה-FBI עוקבים מקרוב אחר ההתקשרוות של מקורבי טראמפ לרוסים מאז האביב בשנה שעברה, בהם גם פגישותיו של קושנר עם הרוסים במלון ה"מייפלאוור" בוושינגטון, בנוכחותו של התובע הכללי ג'ף סשנס.

 

בחודש שעבר דווח בניו יורק טיימס כי סיווגו הביטחוני של קושנר ירד בשל הפגישות עם הרוסים, על אף שסנגורו גרס כי מדובר בטעות והבולשת תחזיר את הסיווג לקדמותו. בבית הלבן התעקשו כי לא דבק רבב בפגישותיו של קושנר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x