$
תעשייה ופיננסים

מייסד עליבאבא, ג'ק מא, עקף את וונג ג'יאנלין כאיש העשיר בסין

נכון ליום שישי האחרון, הונו של מא עמד על 30.9 מיליארד דולר, לעומת 30.7 מיליארד דולר של ג'יאנלין, יו"ר דליאן וונדה

שירות כלכליסט 11:1815.05.17
ג'ק מא, מייסד ויו"ר ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא, הוכתר מחדש כאיש העשיר בסין, זאת לאחר שהדיח מהפסגה את וונג ג'יאנלין, יו"ר דליאן וונדה, כך לפי ההערכות מגזין פורבס.

 

 

נכון ליום שישי, הונו של מא עמד על 30.9 מיליארד דולר, לעומת 30.7 מיליארד דולר של וונג. הונו של וונג מגיע בעיקר מתעשיות הנדל"ן והבידור. אולם, בחודש מרץ נאלץ וונג לסגת מעסקת רכישת מתוכננת של חברת ההפקות האמריקאית דיק קלארק, שהייתה אמורה לייצג את הכניסה הראשונה של הקונגלומרט הסיני לתעשיית הטלוויזיה האמריקאית.

ג'ק מא, מייסד ויו"ר עליבאבא ג'ק מא, מייסד ויו"ר עליבאבא צילום: בלומברג

 

וואנג ג'יאנלין, יו"ר התאגיד הסיני דליאן וונדה וואנג ג'יאנלין, יו"ר התאגיד הסיני דליאן וונדה צילום: רויטרס

 

העלייה האחרונה בהונו של מא נובעת מזינוק של שליש במחיר המניה של עליבאבא הנסחרת בארה"ב מאז תחילת השנה, לנוכח העלייה בהכנסות החברה. ההנפקה של

עליבאבא בניו יורק ב-2014 הוכתרה להנפקה הציבורית הראשונה הגדולה בעולם. לאחר שבשנה שעברה נסחרה למשך תקופה מתחת למחיר של 70 דולר, המניה סגרה ביום שישי במחיר של 120.34 דולר.

 

מא אמנם הפך שוב לאיש העשיר בסין, אך יש לו עוד לאן לשאוף. האיש העשיר באסיה הוא לי קא-שינג מהונג קונג, שלפי פורבס הונו עומד על 32.9 מיליארד דולר.

 

בכל מקרה, לא כדאי למא להתרווח מדי במקום הראשון. מא האוטנג, יו"ר טנסנט המפעילה את פלטפורמת ההודעות הפופולרית במדינה, WeChat כבר נושף בעורפו עם הון של 29.7 מיליארד דולר, שצפוי עוד לעלות הודות להתחזקות מניית החברה לאחרונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x