בשולי החדשות

מייסד עליבאבא: "בעוד 30 שנה רובוטים יחליפו את המנכ"לים"

לדברי ג'ק מא, רובוטים הם מהירים וראציונליים יותר מבני אדם, והם לא נותנים לרגשות להשתלט עליהם. "מערכות החינוך חייבות לטפח ילדים שיהיו יצירתיים וסקרניים, אחרת הם לא יהיו מוכנים להתמודד עם העתיד", הזהיר

שירות כלכליסט 15:5424.04.17
גם המנהלים הבכירים ביותר מאמינים שיבוא יום ויוחלפו על ידי רובוטים. ג'ק מא, מייסד עליבאבא ואחד האנשים העשירים בעולם, חוזה שהטכנולוגיה תהפוך את המנכ"לים ללא רלוונטיים בעתיד הלא כל כך רחוק.

 

 

"בעוד כ-30 שנה רובוט יככב על שער מגזין טיים תחת הכתרת המנכ"ל הטוב ביותר", אמר מא בסוף השבוע האחרון בכנס יזמות בסין. הוא המשיך והזהיר כי זמנים אפלים מצפים לאנשים שלא מוכנים למהפכה שהטכנולוגיה תביא עמה. "בשלושת העשורים הבאים, העולם יחווה יותר כאב מאושר", אמר. לדבריו, מערכות החינוך חייבות לטפח ילדים שיהיו יצירתיים וסקרניים, אחרת הם לא יהיו מוכנים להתמודד עם העתיד.

 

מא סבור כי רובוטים הם מהירים וראציונליים יותר מבני אדם, והם לא נותנים לרגשות להשתלט עליהם. עם זאת, הוא הביע תקווה שהרובוטים יהפכו את חיי בני האדם לטובים יותר בטווח הארוך. "המכונות יעשו מה שבני אדם לא מסוגלים לעשות", הוסיף. "המכונות ישתפו פעולה עם בני אדם, ולא יהפכו לאויב המין האנושי".

ג'ק מא, מייסד עליבאבא ג'ק מא, מייסד עליבאבא צילום: בלומברג

 

הגישה שלו חיובית יותר לעומת זו של חבריו המיליארדרים של עולם הטכנולוגיה. כך למשל אמר מנכ"ל טסלה אלון מאסק ב-2014 שאינטליגנציה מלאכותית היא האיום הקומי הגדול ביותר, ולכן הוא מנסה להשתמש בה בדרך שתטיב עם החברה.

 

דבריו של מא נאמרו בעוד עליבאבא פועלת להתרחב מעבר לעסקי המסחר המקוון. החברה הפכה גם להיות ספקית מובילה של מחשוב ענן והתרחבה לתחום המדיה הדיגיטלית.

 

לפי חזונו של מא, הטכנולוגיה תגשים חלום של עובדים רבים: שבוע עבודה קצר יותר. "בעוד עשר או עשרים שנה, אנשים יעבדו פחות מארבע שעות ביום, ואולי אפילו רק שלושה ימים בשבוע", הוא מנבא. אולם, הוסיף כי כל הזמן הפנוי הזה יגרום לנו להטיל ספק באורח החיים המקובל. 

אילוסטרציה אילוסטרציה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x