$
כלכלה ומדיניות

אליטליה במסלול התרסקות; העובדים דחו את תוכנית החילוץ

12,500 העובדים הודיעו להנהלה כי הם דוחים את תוכנית את תוכנית החילוץ החדשה, מה שלא יאפשר לחברה מוכת ההפסדים למצוא מימון להמשך פעילות הטיסות שלה

שירות כלכליסט 12:0227.04.17
חברת התעופה אליטליה מתכוננת להליך מנהלי מיוחד לאחר שעובדי החברה דחו את תוכנית החילוץ החדשה, מה שלא מאפשר לחברה מוכת ההפסדים למצוא די מימון להמשך פעילות הטיסות שלה.

 

החברה חולצה ממצוקה פעם אחר פעם בידי ממשלת איטליה ומשקיעים פרטיים, אולם היא עדיין טסה במסלול התרסקות.

 

 

 

המשבר הנוכחי מגיע בעקבות אינספור מחלוקות עם 12,500 עובדיה ודחייתם את תוכנית החילוץ החדשה שהציעה החברה.

 

נציג איגוד העובדים של אליטליה, אנטוניו פיראס: "תכנית ההתייעלות הוצגה לנו בידי אלו האחראים לקריסתה של החברה. תמיד אמרנו להם שיש צורך בפיטורי עובדים, אבל יש להיפטר בראש ובראשונה מהמנהלים. ובמקום זאת הם דורשים הקרבה מצד העובדים בלבד ומציעים השקעה מזערית מצידם".

 

אליטליה בדרך להתרסקות אליטליה בדרך להתרסקות צילום: אי פי איי

 

חברת "אטיהאד איירווייז" רכשה 49% מהחברה ב-2014 אולם עדיין אליטליה נאבקת על קיומה.

 

חברת הדגל האיטלקית רשמה רווח שנתי פעמים מועטות בלבד ב-70 שנה שבהן היא קיימת, וכעת ההפסד שלה מוערך בכלמעלה מחצי מיליון יורו ליום. כעת מתכוננת החברה למהלך המכונה "אדמיניסטרציה מיוחדת".

 

לפי דיווחים, הממשלה תמנה אדמיניסטרטור שיסקור את החברה ויקבע אם ניתן יהיה למצוא לה קונה, אם ניתן להתוות תכנית התייעלות חדשה - ואם לא - לנהל את פירוקה של החברה. צריך יהיה לסגור אותה.

 

בתוך כך, שירותי הטיסה הרגילים עדיין פועלים. אולם ממשלת איטליה אומרת כי לא תעביר לחברה כספי חילוץ יותר. אסיפת בעלי המניות של החברה, שנקבעה להיום (חמישי), נדחתה לשבוע הבא. כמו כן, לא ידוע על הצעות רכישה נוספות שקיבלה החברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x