$
כלכלה ומדיניות

פישר מזהיר את טראמפ: "ביטול רגולציות על הבנקים - מהלך מסוכן"

סגן יו"ר הפד: "נראה כי שכחנו את המשבר הפיננסי שנגרם כתוצאה מהתנהגות הבנקים ושחקנים אחרים במערכת הפיננסית"; בעניין הריבית אמר כי בבנק עדיין צופים שלוש העלאות השנה - אך אינם כבולים להערכה זו

שירות כלכליסט 18:5621.04.17

סטנלי פישר, סגן יו"ר הפדרל ריזרב, סבור כי השינויים ברגולציה על הבנקים שבוחן נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עשויים להוות איום על המערכת הפיננסית.

 

"נראה כי שכחנו את המשבר הפיננסי שנגרם כתוצאה מהתנהגות הבנקים ושחקנים אחרים במערכת הפיננסית, ואשר פגע פגיעה ניכרת בכלכלה", אמר פישר ל-CNBC. "מיליוני אנשים איבדו את עבודתם, מיליונים איבדו את ביתם".

 

לדבריו, "העוצמה של המערכת הפיננסית הכרחית להבטחת הצמיחה; ביטול שינויים שנעשו כדי לחזק את המערכת הפיננסית הוא מסוכן ביותר".

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: בלומברג

בפברואר האחרון חתם טראמפ על צו נשיאותי שממוסס חלק ניכר מ"דוד-פרנק", חוק שבא לעולם בעקבות המשבר הפיננסי של 2008, והידק את הפיקוח על המגזר הפיננסי בארה"ב. הוא נימק את החלטותיו למחוק את המורשת הפיננסית של אובמה בכך ש"כמה חברים טובים שלי אינם יכולים ללוות כספים, הרגולציה פשוט מכבידה מדי".

 

פישר ייחס את רוב ההאטה שנרשמה באחרונה בכלכלה ובאינפלציה, לגורמים עונתיים שייעלמו בהמשך השנה. לדבריו, בבנק המרכזי עדיין צופים שלוש העלאות ריבית ב-2017, אך אינם כבולים להערכה זו. במרץ האחרון העלה הפד את הריבית ב-0.25% לטווח של בין 0.75% ל-1%; בהודעה שהתלוותה להחלטה הודיע הבנק כי הוא צופה עוד שתי העלאות ריבית השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x