$
כלכלה ומדיניות

בארה"ב אוהבים מוצרים מגרמניה, אבל טראמפ מתנגד לגירעון הסחר עמה

שרת הכלכלה של גרמניה: "הצווים הנשיאותיים של טראמפ על גירעונות סחר ומכסים מאותתים על כוונת וושינגטון להתרחק מהסכמי סחר חופשי ומהסכמים בינלאומיים"

שירות כלכליסט 20:0902.04.17

"הצווים הנשיאותיים של טראמפ על גירעונות סחר ומכסים מאותתים על כוונת וושינגטון להתרחק מהסכמי סחר חופשי ומהסכמים בינלאומיים" - כך לפי שרת הכלכלה של גרמניה בריגיט צופרס, שאמרה את הדברים בסוף השבוע. צופרס הדגישה, כי בעוד הצווים מבקשים עתה רק לסקור את המצב הקיים, המגמה המסתמנת ברורה.

 

צופרס קראה לחתור לדיון בונה בסוגיות הללו, כדי להבהיר כי "הסיבות לגירעונות הסחר האמריקאיים לא טמונים רק בארצות אחרות". לדבריה, היא תעלה את הנושאים הללו בשיחות שתקיים עם עמיתיה בארה"ב במהלך ביקורה בוושינגטון במאי.

 

לאורך השנים, ארה"ב יבאה יותר מוצרים מגרמניה מכפי שהיא מייצאת לה. זאת בשל התחרותיות הגדולה יחסית של חברות גרמניות כמו גם הביקושים הגבוהים בקרב הצרכנים האמריקאים למוצרים המיוצרים בגרמניה, בין השאר מכוניות. כתוצאה, גירעון הסחר בין שתי המדינות הוכפל בעשור האחרון מכ־28.8 מיליארד יורו ב־2006 ל־49 מיליארד יורו ב־2016 - כך על פי נתונים של משרד הסטטיסטיקה הגרמני.

 

באיתות נוסף למתיחות הגואה בין גרמניה לארה"ב, שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל דחק בסוף השבוע באיחוד האירופי לשקול הגשת קובלנה נגד ארה"ב לארגון הסחר העולמי, זאת בשל כוונת טראמפ להטיל מכסים על יבוא לוחות פלדה מחמש מדינות חברות האיחוד האירופי.

 

זיגמר גבריאל. רוצה להגיש תלונה נגד ארה"ב זיגמר גבריאל. רוצה להגיש תלונה נגד ארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x