שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

"לא מאמין שטראמפ יאמץ מדיניות פרוטקציוניזם מקיפה - כולם מרוויחים מסחר חופשי"

כך אומר נגיד הבנק המרכזי של יפן, הרוהיקו קורודה. לדבריו, אין סיבה לזנוח כעת את תוכנית התמריצים, לנוכח "ההתפתחויות הכלכליות ורמת המחירים הנוכחיות"

שירות כלכליסט 12:0524.03.17

נגיד הבנק המרכזי של יפן הרוהיקו קורודה אומר שאין "שום סיבה" להעלות את יעד התשואה על האג"ח הממשלתיות, מאחר שהאינפלציה רחוקה מהיעד של 2% שנקבע. זו ההתנגדות העזה ביותר שהביע עד כה לאפשרות של ביטול תוכנית התמריצים רחבת ההיקף של הבנק בזמן הקרוב.

 

לדבריו, על אף שהכלכלה היפנית מתאוששת לאיטה, אין לה מספיק תנופה להעלות במהירות את האינפלציה לעבר היעד. "אין שום סיבה להוריד את היקף הצעדים המוניטאריים לנוכח ההתפתחויות הכלכליות ורמת המחירים הנוכחיות", אמר לסוכנות רויטרס. "אנחנו לא צריכים להעלות את כרגע את יעדי הריבית. לא ברור אם האינפלציה תגיע ליעד 2% לפני סיום הכהונה שלי באפריל הבא".

 

הרוהיקו קורודה הרוהיקו קורודה צילום: בלומברג

קורודה ציין עוד כי אינו סבור שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ יאמץ מדיניות פרוטקציוניזם מקיפה, שכן הקהילה העולמית, כולל ארה"ב, מרוויחה מסחר חופשי. לדבריו, ההתאוששות הכלכלית העולמית צוברת תנופה, והסנטימנט העסקי בארה"ב השתפר בצורה משמעותית, על רקע הציפייה שממשל טראמפ יאמץ קווי מדיניות להעלאת הצמיחה.

 

בתוך כך, מדד אמון היצרנים ביפן טיפס במרץ לשיא של שלוש שנים. עם זאת, סקר נפרד הצביע על כך שפעילות הייצור התרחבה בשיעור מעט נמוך יותר במרץ לעומת פברואר - סימן לטבע הפגיע של ההתאוששות לנוכח החשש שמדיניות "אמריקה תחילה" של טראמפ תפגע במסחר העולמי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x