$
כלכלה ומדיניות

טראמפ רוצה להחזיר משרות הביתה? סין: "לא נשנה המדיניות"

שר התעשייה הסיני אמר כי ארצו עוקבת מקרוב אחר תוכניותיו של הנשיא האמריקאי, אך אלה לא ישפיעו על התפחות הייצור בסין

שירות כלכליסט 08:5518.02.17

סין עוקבת מקרוב אחר תוכניותיו של הנשיא דונלד טראמפ ליצור משרות בארה"ב באמצעות דרבון חברות אמריקאיות להשיב את פעילות הייצור שלהן למדינה. אף על פי כן, לא תשנה סין את האסטרטגיה הכללית שלה וצעדיו של הנשיא החדש "לא ישפיעו על התפתחות הייצור בה", כך אמר אתמול (ו') שר התעשייה הסיני, מיאו וויי.

 

 

 

מיאו אמר כי סין תמשיך לעודד השקעות זרות ובה בעת תמשיך לעודד חברות סיניות לפעול גם מעבר לים. לדבריו, "לא נשנה את המטרה שלנו שהיא לפתוח את סין לעולם שבחוץ".

 

 

מפעל פלדה בסין מפעל פלדה בסין צילום: בלומברג

 

נוכח חששות מפגיעה בתעשיות מוטות הייצוא שלה, חזרה והפצירה סין במנהיגי העולם לדחות את המדיניות הפרוטקציוניסטית בה דוגל נשיא ארה"ב, או כפי שטראמפ כינה אותה במערכת הבחירות שלו - "אמריקה תחילה".

 

במסגרת הפורום הכלכלי העולמי שנערך בחודש שעבר בדאבוס, דימה נשיא סין שי ג'ינפינג את המדיניות הפרוטקציוניסטית ל"הסתגרות בחדר חשוך" ללא אור או אוויר".

 

ענף הפלדה של סין נמצא סופג ביקורת רבה, ומספר הולך וגדל של מפעלים נתונים תחת פיקוח נוכח האשמות כי הם מוכרים את תוצרתם במחירים נמוכים ממחירי עלות ובכך מוציאים מתחרים זרים מהתחרות העסקית.

 

 

 

סגן שר התעשייה שו ליג'יאנג אמר באותו תדריך לתקשורת אתמול כי החלטותיה של סין לקצץ 65 מיליון טונות פלדה ממכסת הייצור בשנה שעברה כבר העלתה את המחירים, והמדד הרלוונטי של איגוד יצרניות הברזל והפלדה הסיני עלה ב-76.5% ב-2016. שו הוסיף כי מספר יצרניות הפלדה המפסידות צנח ב-51% בשנה שעברה, והרווחים בענף כולו אף הוכפלו.

 

סין הודיעה בתחילת השנה שעברה כי תקצץ 150 מיליון טונה מייצור הפלדה ב-2016-2020.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x