$
כלכלה ומדיניות

פישר מכין את הקרקע להעלאת ריבית: "הפד פחות מודאג מהתחזיות לכלכלת ארה"ב"

סגן יו"רית הפד אמר בראיון לבלומברג כי הבנק המרכזי רואה סימני התחזקות בכלכלה האמריקאית ו"מעט יותר בטוח לגבי הכיוון שלנו ותוך כמה זמן נוכל להגיע לתעסוקה מלאה ולמחירים יציבים". בתגובה לדבריו התשואות על אג"ח ממשלתיות החלו לעלות

שירות כלכליסט 15:1016.02.17

"הפד פחות מודאג מהתחזיות לכלכלת ארה"ב", כך אמר היום (ה') סגן יו"ר הבנק המרכזי, סטנלי פישר. בכך הכין את הקרקע להעלאות נוספות של שיעורי הריבית בחודשים הקרובים. בראיון לבלומברג ציין פישר כי המסר לשווקים השבוע של יו"ר הפד, ג'נט ילון, הוא שהפד רואה סימני התחזקות בכלכלה ו"מעט יותר בטוח לגבי הכיוון שלנו ותוך כמה זמן נוכל להגיע לתעסוקה מלאה ולמחירים יציבים". 

ילן העידה בפני הקונגרס ביום ג' וביום ד' והציגה את הגורמים המצדיקים העלאות ריבית נוספות השנה.

 

בעקבות דבריה של ילן, כמה אנליסטים העוקבים אחר הפד אמרו שהם סבורים כי ההעלאה הבאה של הריבית יכולה להגיע אף לפני יוני. המשקיעים האלו את הסיכויים להעלאת ריבית במפגש של הפד שיתקיים ב-14-5 במרץ, ל-30% לאחר עדותה של ילן. זאת לעומת הערכות של העלאה ל-10% מוקדם יותר החודש על פי מערכת ניטור הפד של בורסת הסחורות של שיקגו CME.

 

מימין: סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד וג'נט ילן, יו"ר הפד מימין: סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד וג'נט ילן, יו"ר הפד צילום: בלומברג

 

בתגובה לדבריו של פישר, התשואות על אג"ח ממשלתיות ל-10 שנים החלו לנוע לעליות, אולם עדיין נותרו תחת הרמות שלהן מיום ד' בערב.

 

בראיון אמר פישר כי האינפלציה עושה את דרכה אל עבר היעד השנתי של 2% שהציב הפד, וששוק העבודה ימשיך לצמוח.

 

"אם שני הדברים הללו אכן יתרחשו, אנו נהיה בכיוון שפחות או יותר צפינו", אמר פישר.

 

הוא סירב לשוחח על אפשרות שהפד יעלה את שיעורי הריבית פעמיים או שלוש פעמים במהלך השנה אולם אמר כי העלאות הריבית ייעשו בהדרגה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x