$
כלכלה ומדיניות

אלון מאסק: אמליץ לטראמפ לסגת מהצו המגביל הגירת מוסלמים

מייסד טסלה, שחבר בכוורת הכלכלית של הנשיא וייפגש עמו היום, צייץ בטוויטר: "חברות בוועדה לא אומרת שאני מסכים עם מעשי הממשלה"

שירות כלכליסט 09:5403.02.17

אלון מאסק, החבר בכוורת הכלכלית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אמר שהוא מתכנן להביע בפניו את התנגדותו לצו הנשיאותי המגביל הגירה משבע מדינות מוסלמיות מרכזיות.

 

מייסד חברת טסלה כתב בטוויטר שהוא ישתתף היום בפגישה של פורום האסטרטגיה והמדיניות של טראמפ, שם "הוא ואחרים" יביעו את התנגדותם לצו ויעלו הצעות לשינויים. מאסק הוסיף כי עצם העובדה שהוא חבר בוועדה המייעצת של טראמפ אינה מצביעה על כך שהוא מסכים עם האדמיניסטרציה. 

 

"בדצמבר הסכמתי להצטרף לפורום המייעץ של הנשיא כדי לספק משוב על סוגיות שלדעתי חשובות למדינה שלנו ולעולם", כתב מאסק. "בפגישתנו מחר, אני ואחרים נביע את התנגדותנו לצו הנשיאותי הנוגע להגירה ונעלה הצעות לשינוי המדיניות.

הכוורת הכלכלית של טראמפ. מימין: אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו, מנכ"ל אובר טרוויס קלניק ואלון מאסק מטסלה הכוורת הכלכלית של טראמפ. מימין: אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו, מנכ"ל אובר טרוויס קלניק ואלון מאסק מטסלה צילום: בלומברג

 

"וועדות מייעצות מעניקות ייעוץ לנשיא וחברות בוועדה כזו לא אומרת שאני מסכים עם המעשים של הממשלה. המטרה שלי היא להאיץ את המעבר של העולם לשימוש באנרגיה בת-קיימא ולעזור להפוך את האנושות לציוויליזציה החיה על כמה כוכבים, מה שיביא עמו יצירת משרות ועתיד מלא השראה לכולנו. אני מבין את הגישה של אלו המתנגדים להשתתפות שלי בוועדה, אולם אני מאמין שבשלב זה, מעורבות בסוגיות קריטיות הוא לטובת הכלל, במאזן הכללי".

 

לאחר נצחונו בבחירות, ביקש טראמפ ממאסק להיות חבר הן בפורום האסטרטגיה והמדיניות והן בוועדה המייעצת בנושאי חיזוק הייצור בארה"ב. מעורבותו של מאסק בבית הלבן גררה ביקורת נגדו מצד מתנגדי טראמפ - בעיקר מאז הצו הנשיאותי. מוקדם יותר השבוע ביקש מאסק מעוקביו בטוויטר לקרוא את הצו ולהעלות חלופות. כמה מלקוחות טסלה העלו ציוצים כי בדעתם לבטל את ההזמנה שלהם לרכב הטסלה דגם 3.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x