$
כלכלה ומדיניות

פרגון מבאפט: תומך "לחלוטין" בקבינט שמינה טראמפ

המשקיע המיליארדר אמנם תמך בקלינטון, אך עתה הוא מחמיא למינויים של הנשיא החדש; "הייתי מרגיש כך ללא קשר לזהותו של הנשיא"

בלומברג 10:3021.01.17
המשקיע המיליארדר וורן באפט אמנם תמך בהילארי קלינטון בבחירות לנשיאות ארה"ב, אך כעת הוא תומך "לחלוטין" במינויים של דונלד טראמפ לקבינט שלו. מינוייו של טראמפ עוד צריכים לזכות באישור הסנאט לפני שייכנסו רשמית לתפקיד.

 

 

 

"הייתי מרגיש כך ללא קשר לזהותו של הנשיא", אמר מנכ"ל ברקשייר הת'אוויי שלשום (ה') בבכורת סרט דוקומנטרי על חייו בניו יורק, "המנכ"ל – שזה מה שאני – צריך להיות בעל יכולת לבחור את האנשים שיעזרו לו לנהל את המקום. אם הם נכשלים, אז זו אשמת המנכ"ל והוא צריך למצוא אנשים חדשים. אולי לשנות חברי קבינט או משהו כזה".

 

 

באפט וטראמפ. טון פייסני יותר באפט וטראמפ. טון פייסני יותר צילום: רויטרס, בלומברג

 

במהלך קמפיין הבחירות באפט לא הסתיר את הביקורת שלו לגבי טראמפ, כולל קריאות שיחשוף את הצהרות המס שלו. עם זאת, מאז הבחירות בנובמבר באפט אימץ טון פייסני יותר וקרא לאחדות. בראיון ל-CNN אמר כי מותר לא להסכים עם הנשיא, אך בסופו של דבר "לכולם מגיע לזכות (בבחירות) בכבוד".

 

בחירות הקבינט של טראמפ כוללות את מינויו של סטיבן מנוצ'ין, לשעבר בכיר בגולדמן זאקס לתפקיד שר האוצר, ואת רקס טילרסון, המנכ"ל לשעבר של ענקית הנפט אקסון מוביל לתפקיד מזכיר המדינה.

 

 

 

הסרט הדוקומנטרי על באפט, "להיות וורן באפט" (Becoming Warren Buffett), מתאר כיצד צבר את המילארדים שלו ומדוע החליט לתרום את מרבית הונו לצדקה. הסרט ישודר החודש ברשת HBO. בעת הבכורה אמר באפט כי הוא מקווה שהאמריקאים ימשיכו ליהנות מביטחון במיוחד לנוכח התוקפנות האפשרית מצד צפון קוריאה. הוא הוסיף כי הוא מקווה "שהאנשים שעוד לא לקחו חלק בשגשוג שלנו" יזכו להזדמנות לכך. לדבריו, "אם הם עובדים 40 שעות בשבוע, צריכים להיות להם חיים סבירים. זה הדבר החשוב ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x