$
כלכלה ומדיניות

ההחלטה הראשונה של טראמפ: לפתח מערכת הגנה מטילים איראניים

טראמפ חתם הערב על שורת החלטות, לראשונה כנשיא. בין היתר הוא חתם על החלטה שמאפשרת לגנרל לשעבר ג'יימס מאטיס לכהן כשר ההגנה ועל הכרזה על חג לאומי חדש - יום פטריוטיות

שירות כלכליסט 20:5820.01.17

ממשל נשיא ארה"ב הנכנס דונלד טראמפ פרסם באתר הבית הלבן את חזונו בנושאים שונים, בהם ההחלטה לפתח מערכת הגנה מתקדמת ממתקפות טילים ממדינות כמו איראן וצפון קוריאה" - כך מדווחת הערב סוכנות רויטרס.

 

במקביל חתם טראמפ על שורת החלטות, לראשונה כנשיא. בין היתר טראמפ חתם על החלטה שמאפשרת לגנרל לשעבר ג'יימס מאטיס לכהן כשר ההגנה בממשל החדש, ועל הכרזה על חג לאומי חדש - "יום פטריוטיות". דובר הבית הלבן שון ספייסר הודיע כי טראמפ שלח את מינוייו לקבינט לסנאט. 

טראמפ בטקס ההשבעה, הערב טראמפ בטקס ההשבעה, הערב צילום: איי אף פי

 

הערב הושבע טראמפ לנשיא. בין היתר, אמר טראמפ בנאום ההשבעה שלו: "במשך תקופה ארוכה וושינגטון שגשגה אבל אנשים לא זכו בחלק מהעושר", אמר טראמפ בנאומו. "הניצחונות שלהם לא היו הניצחונות שלכם, ההישגים שלהם לא היו ההישגים שלכם. כל הדבר הזה משתנה ממש כאן, ברגע זה. הרגע הזה הוא הרגע שלכם, הוא שייך לכם. 20 בינואר 2017 ייזכר כיום שבו העם הפך להיות המושל במדינה הזאת שוב. הגברים והנשים במדינה הזו שנשכחו - לא יישכחו עוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x