שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

8 האנשים העשירים בעולם מחזיקים בהון השווה לזה שבידי 3.6 מיליארד האנשים העניים ביותר

בין השמונה: ביל גייטס, אמנסיו אורטגה, וורן באפט קרלוס סלים ומארק צוקרברג. על פי חברת המחקר אוקספם, ל-1% מהעשירים ביותר יש הון השווה להונם המצרפי של שאר 99%

שירות כלכליסט 12:0916.01.17
8 האנשים העשירים בעולם מחזיקים בהון מקביל לזה שבידי 3.6 מיליארד האנשים המהווים את החצי העני בעולם, כך על פי מחקר שפרסמה אוקספם לקראת הפורום הכלכלי בדאבוס, שמתחיל מחר (ג').

 

 

 

באוקספם הדגישו כי הנתונים שלהם מבוססים על מידע משופר, שמצביע על כך שהפער בין עשירים ועניים "גדול מכפי שחששנו". קאתי רייט, ראש מחלקת יחסי חוץ

בארגון ציינה עוד כי אי השוויון הכלכלי עומד מאחורי הקיטוב הפוליטי, הבא לידי ביטוי בבחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב ובהחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי. "אנשים כועסים ומחפשים אלטרנטיבות. הם מרגישים שנזנחו מאחור מכיוון שלא משנה כמה קשה הם עובדים, הם לא שותפים בצמיחה של המדינה", אמרה. לפיכך באוקספם קוראים לאנשי העסקים לשלם "שיעור מס הוגן" ודוחקים בחברות לשלם לעובדים "שכר מחייה", שהוא גבוה לרוב משכר המינימום הקבוע בחוק.

 

בארגון מפרסמים דו"חות דומים כבר ארבע שנים. על פי הדו"ח שפורסם בשנה שעברה, 62 האנשים העשירים בעולם החזיקו בהון המקביל לזה של 50% העניים ביותר. מדובר בנתון משונה למדי, לאור הפער האדיר מנתוני הדו"ח השנה. כיצד מסבירים באוקספם את השוני בין הנתונים? בכך שהדו"ח השנה "מתבסס על נתונים מדויקים יותר".

 

עוד הוסיפו שם כי ל-1% העשירים ביותר יש הון השווה להונם המצרפי של שאר 99%. המידע של אוקספם מתבסס על נתונים מפורבס ומדו"ח ההון השנתי של קרדיט סוויס.

 

ביל גייטס וורן באפט ביל גייטס וורן באפט צילום: גטי אימג'ס

 

אותם שמונה אנשים הם: ביל גייטס (75 מיליארד דולר), הבעלים של זארה אמנסיו אורטגה (67 מיליארד דולר), וורן באפט (60.8 מיליארד דולר), קרלוס סלים (50 מיליארד דולר), ג'ף בזוס (45.2 מיליארד דולר), מארק צוקרברג (44.6 מיליארד דולר), לארי אליסון (43.6 מיליארד דולר) ומייקל בלומברג (40 מיליארד דולר). עם זאת, מרביתם התחייבו לתרום את המיליארדים שלהם. כך למשל מייסד פייסבוק צוקרברג ואשתו פריסיליה צ'אן הודיעו בשנה שעברה כי בכוונתם לתרום 99% מהונם עוד בעודם בחיים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x