$
כלכלה ומדיניות

פרשת השחיתות בדרום קוריאה: סגן יו"ר סמסונג חשוד בקבלת שוחד

לי ג'אה יונג, נכדו של מייסד החברה, יוזמן לתשאול ביום חמישי. על פי החשד, תאגידים כמו סמסונג, יונדאי ו-LG תרמו מיליוני דולרים לעמותות של חברתה הקרובה של הנשיאה, וזאת בתמורה לטובות הנאה פוליטיות

שירות כלכליסט 10:1011.01.17

לי ג'אה יונג (Lee Jae-yong ), סגן יו"ר סמסונג ונכדו של מייסד החברה, ייחקר כחשוד במסגרת חקירת השחיתות שמסעירה את דרום קוריאה, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

 

 

לי (48), שהונו מוערך ב-5.8 מיליארד דולר, על פי מגזין פורבס, חשוד בקבלת שוחד כחלק משערוריית השחיתות הפוליטית שכבר הובילה להדחתה של נשיאת המדינה. ממשרד התובע המיוחד שמונה לחקירה נמסר כי לי יזומן לתשאול ביום חמישי. לי נחשב כמועמד המוביל לרשת את אביו בראשות החברה.

 

 


 

התובעים חושדים שתאגידים כמו סמסונג, יונדאי ו-LG תרמו מיליוני דולרים לעמותות שהקימה צ'וי סון–סיל, חברתה הקרובה של הנשיאה פארק ג'ן-הייאה, וזאת בתמורה לטובות הנאה פוליטיות.

 

פאק גון הייה נשיאת דרום קוריאה פאק גון הייה נשיאת דרום קוריאה צילום: בלומברג

 

במקרה של סמסונג, החברה הגדולה במדינה, החוקרים בודקים חשד שקרן הפנסיה הממשלתית, שהיא קרן הפנסיה השלישית בגודלה בעולם, סייעה לסמסונג לזכות באישור הממשלה ב-2015 למיזוג בין שתי חברות בת, זאת בתמורה לתרומות. בחודש שעבר דווח כי סמסונג שילמה 18 מיליון דולר לקור ספורטס אינטרנשיונל, חברת ייעוץ שבשליטת צ'וי  כשהכסף נועד לשמש כחסות לפעילות רכיבת הסוסים של בתה של צ'וי.

 

מסמסונג סירבו להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x