$
כלכלה ומדיניות

טראמפ על מעורבות אפשרית של רוסיה בבחירות: "זה מגוחך, לא מאמין בזה"

הנשיא הנבחר התייחס לדיווח שלפיו ב-CIA מצאו כי רוסיה התערבה במערכת הבחירות כדי לסייע לו; לדבריו, הוא לא מחויב למדיניות "סין אחת" במסגרתה ארה"ב לא מקיימת יחסים דיפלומטיים רשמיים עם טייוואן

שירות כלכליסט 17:2611.12.16
הנשיא הנבחר של ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי אינו מאמין שסוכנות הביון האמריקאית חושבת שרוסיה התערבה לטובתו בבחירות שנערכו בחודש שעבר. "זה מגוחך בעיני. זה נשמע לי כמו עוד תירוץ. אני לא מאמין לזה", אמר בראיון שישודר היום ברשת פוקס. לדבריו, הדמוקרטים הם שהפיצו את הדיווח בכלי התקשורת, והוא אינו מאמין שמקורו ב-CIA.  

עם זאת, בכיר בסוכנות אמר לרויטרס כי הם הגיעו למסקנה שלפיה בארגוני המודיעין הרוסיים הורו לפרוץ למחשבי המפלגה הדמוקרטית, כשהמטרה העיקרית היתה לפגוע במועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון.

 

על אף דעתו של טראמפ, ג'ון מקיין ולינדזי גרהאם, מהשמות הבולטים במפלגה הרפובליקנית, הביעו חשש לנוכח הדיווחים על ההתערבות הרוסית. "במשך שנים כוחות זרים כיוונו התקפות סייבר נגד תשתיות כלכליות וצבאיות של ארה"ב, תוך גניבה של הקניין הרוחני שלנו. כעת, המוסדות הדמוקרטים שלנו הפכו למטרה", נמסר בהצהרה שפרסמו הסנטורים בשיתוף עם צ'אק שומר וג'ק ריד הדמוקרטים. "הדיווחים האחרונים על ההתערבות הרוסית בבחירות שלנו אמורים להדאיג את כל האמריקאים".

 

פוטין וטראמפ פוטין וטראמפ

בראיון, התייחס טראמפ גם לכך שאינו משתתף באופן קבוע בתדרוכים מודיעין, המיועדים לנשיא. "כי, אני כאילו, אדם חכם", הסביר למראיין, כריס וואלאס.

 

בראיון, שישודר הערב, הנשיא הנבחר מתייחס לנושאים שנויים במחלוקת נוספים. בהם המעורבות של ילדיו בשלטון ובניהול עסקיו. טראמפ, שמתוכנן לקיים השבוע מסיבת עיתונאים שבה יעביר את הניהול רשמית לשלושת ילדיו הבוגרים, אמר בראיון כי אף שינהלו את העסקים, הם "לא יבצעו עסקאות".

 

בעניין התקרית הדיפלומטית שהתפתחה עם סין לאחר שיחת הטלפון שקיים עם נשיאת טייוואן, אמר כי היא לא תוכננה מראש. עם זאת, הוסיף כי אינו רואה עצמו מחויב למדיניות "סין אחת" במסגרתה ארה"ב לא מקיימת יחסים דיפלומטיים רשמיים עם טייוואן, זאת כל עוד סין לא תבצע שינויים במדיניות המסחר שלה.

 

בתוך כך, טראמפ התייחס לדיווחים שלפיהם הוא ימנה לתפקיד מזכיר המדינה את רקס טילרסון, מנכ"ל חברת האנרגיה אקסון מובייל. טראמפ צייץ בטוויטר: "בין אם אני אבחר בו ובין אם לא, רקס טילרסון הוא שחקן ברמה עולמית ויודע לסגור עסקאות. המשיכו לעקוב".

 

טראמפ יושבע לנשיא ב-20 בינואר.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x