$
כלכלה ומדיניות

חברות ענק בארה"ב לטראמפ: "אסור לבטל את הסכם האקלים"

הנשיא הנבחר של ארה"ב הצהיר לפני הבחירות כי יבטל את ההסכם להפחתת פליטת גזי חממה שעליו חתומה ארה"ב; כעת, נייק, סטארבקס, HP ואחרות קוראות לו לחזור בו

שירות כלכליסט 09:0118.11.16

למעלה מ-360 אנשי עסקים ומשקיעים קראו לנשיא הנבחר של ארה"ב, דונלד טראמפ, ולמנהיגי העולם להמשיך ולקיים את ההסכמים הנוגעים לצמצום ההתחממות הגלובלית ולהאיץ את המאמצים להקטנת פליטות הפחמן.

 

בהצהרה שכוונה לטראמפ, לנשיא המכהן ברק אובמה, לחברי הקונגרס האמריקאי ולמנהיגי עולם, חזרה והכריזה הקבוצה על מחויבותה להסכם פריז למלחמה בשינויי האקלים.

 

הקבוצה, המכונה +360, כוללת חברות מובילות כגון דופונט, גאפ, ג'נרל מילס, HP, הילטון, קלוג, לווי שטראוס, לוריאל ארה"ב, נייק, מארס, שניידר אלקטריק, סטארבקס ויוניליבר.

הסכם פריז, שאמור להביא לצמצום פליטת גזי החממה, נכנס לתוקפו ב-4 בנובמבר ועליו חתומות 110 מדינות, כולל ארה"ב.

 

בוועידת האקלים של האו"ם במרקש, מרוקו, שמסתיימת היום, ניסחו נציגי האו"ם והממשלות את פרטי ההסכם. ואולם נצחונו של טראמפ העיב על האירוע, שכן הנשיא הנבחר מאיים לקרוע לגזרים את התחייבותה של ארה"ב להסכם פריז. בעבר הוא אף אמר כי הטענות לגבי ההתחממות הגלובלית הן "המצאה של הסינים".

 

מפעל בסין מפעל בסין צילום: cc by Andreas Habich

 

הקבוצה הפצירה בארה"ב להמשיך ולקיים את מחויבותה להסכם פריז, ולהישאר מחויבת למאבק בשינויי האקלים הכולל את המשך ההשקעה בפתרונות אנרגיה ירוקה הן בארה"ב והן מעבר לים.

 

"כישלון יצירת כלכלה מעוטת פחמן מאיים על שגשוגה של ארה"ב. ואולם נקיטת צעדים נכונים כעת תביא ליצירת משרות ותחזק את התחרותיות שלה", נאמר בהצהרה שהוצגה בוועידת האקלים. "יישום הסכם פריז יאפשר לעסקים ולמשקיעים להפוך את מיליארדי הדולרים בהשקעות מעוטות פחמן הנוכחיות, לטריליוני דולרים שלהם העולם זקוק כדי להביא לכולם את השגשוג הקשור לאנרגיה נקייה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x