כלכלה ומדיניות

יוון במסר לנושיה: "אין תירוצים, המשיכו במו"מ לסיוע כלכלי"

כך לדברי שר המדינה היווני, שהאשים את גוש היורו בעיכוב הסיוע לו המדינה זקוקה בדחיפות; זאת בעקבות עמדתם הנוקשה בנוגע למיחזור חובה של המדינה והדרישה שתבצע רפורמות

שירות כלכליסט 17:2221.10.16
יוון מפעילה לחץ על נושיה, וממשלתה מבקשת מהם "להימנע מתירוצים" ולהמשיך בשיחות לגבי הסיוע לו המדינה זקוקה בדחיפות.

 

 

 

"זה הזמן - לאור העובדה שעמדנו בדרישות – ששותפינו ימלאו את חלקם", כך אמר היום (ו') בראיון ל-CNBC ניקוס פאפאס, שר המדינה (Minister of State) היווני, "אין תרוצים. שום בחירות מקומיות או ארציות לא אמורות לדחות את הפתרונות שעליהם כבר הסכמנו".

 

חרף העובדה שבמאי האחרון הכירו בכירי האיחוד האירופי, ובכללם שר האוצר הגרמני וולפגנג שויבלה, שיוון זקוקה למיחזור החוב שלה, הם עדיין מחזיקים בעמדה נוקשה לגבי ויתורים מרחיקי לכת עבורה. חובה של יוון מגיע ליותר מ-300 מיליארד יורו (כמעט 330 מיליארד דולר), שהם כ-180% מהתוצר של המדינה ב-2015.

 

גוש היורו, המונה 19 מדינות חברות,הסכים להקל את חובה של יוון בשלושה שלבים כשבראשון שבהם נסללה הדרך לקביעת מחויבויותיה של יוון. אולם במפגש במאי, הן דחו כל הצעה למיחזור חוב משמעותי, וזאת עד ל-2018.

 

 

השר שויבלה השר שויבלה צילום: רויטרס

 

אתמול חזר השר הגרמני ואמר כי מה שאתונה צריכה הוא לא הקלה בחוב כי אם רפורמה כלכלית מקיפה."כולם מעמידים פנים כאילו הקלה נוספת בחוב תפתור את הבעיה ביוון. הדבר היחיד שהדבר יעשה הוא לרמוס עוד יותר כל נכונות לערוך כמה רפורמות" אמר שויבלה.

 

"אנו ממשיכים קדימה עם כל מה שהסכמנו עליו אולם צריך שניים כדי לרקוד טנגו", אמר פאפאס ל-CNBC.

 

 

 

קבוצת היורוגרופ - קבוצת שרי האוצר של מדינות גוש היורו, אישרה החודש תשלום נוסף לממשלת יוון בסך 2.8 מיליארד יורו (3.06 מיליארד דולר) שיועברו בשני סבבים, לאחר שהנושים ייווכחו שאכן יוון החילה בהצלחה שורה של 15 צעדי רפורמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x