$
כלכלה ומדיניות

איראן מעבירה הילוך: הזמינה חברות זרות לפתח את שדות הנפט

המדינה האסלאמית רוצה למשוך השקעות של 100 מיליארד דולר כדי להגדיל את ייצור הנפט שלה במיליון חביות ליום עד 2020; בספטמבר הפיקה איראן 3.63 מיליון חביות ביום

שירות כלכליסט 17:1116.10.16
איראן הגבירה את מאמצי החיזור אחר משקיעים זרים בתחום האנרגיה, הנמצא בקיפאון לאחר שנים של סנקציות, וביקשה מחברות להגיש מסמכים מראש כדי שיוכלו להגיש הצעות להשתתפות בפיתוח שדות הגז והנפט במדינה.

 

חברת הנפט הממשלתית במדינה תתחיל לקבל מסמכים מחברות בינלאומיות החל ממחר, כך על פי האתר הרשמי של שאנה, שירות הידיעות של משרד הנפט. החברות המעוניינות יוכלו להגיש את המסמכים עד ה-19 בנובמבר, והממשלה האיראנית תפרסם את רשימת החברות שעברו את הסינון ב-7 בדצמבר, כך על פי הדיווח בשאנה.

 

קידוח נפט באיראן קידוח נפט באיראן צילום: רויטרס

איראן מגבירה את המאמצים לשדרג את תעשיית האנרגיה במדינה, מאז ההקלות בסנקציות בינואר האחרון. יצרנית הנפט השלישית בגודלה באופ"ק מבקשת למשוך את המשקיעים באמצעות חוזים מחודשים לשאיבת נפט, כדי להגדיל את התפוקה בשדות שסגרה בזמן שהייצוא שלה הוגבל. איראן רוצה למשוך השקעות בשווי של 100 מיליארד דולר כדי להגדיל את הפקת הנפט שלה במיליון חביות ליום עד 2020. בספטמבר הפיקה איראן 3.63 מיליון חביות נפט ליום, כך על פי נתוני סוכנות הידיעות בלומברג.

 

בחודש הבא ייפגשו 14 המדינות החברות באופ"ק כדי לנסות לנסח הסכם משותף שייקבע כיצד לקצץ בתפוקת הנפט שלהן. בחודש שעבר הסכימה אופ"ק כי אלג'יר תפחית את התפוקה ב32.5 מיליון-33 מיליון חברות ליום, אך ככל הנראה לא תחייב את איראן לקצץ בתפוקת הנפט שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x