$
תעשייה ופיננסים

דיווח: סינוכם וכמצ'יינה לקראת מיזוג בסך 100 מיליארד דולר

זאת כחלק ממאמצי ממשלת סין לארגן מחדש את החברות הממשלתיות; אם העסקה תתבצע, לא ברור מה יעלה ברכישה המתוכננת של כמצ'יינה, שהיא הבעלים של אדמה הישראלית, את חברת סינג'נטה השווייצרית

בלומברג 09:2114.10.16

לקראת מיזוג ענק בתחום הכימיקלים? סין מתכננת למזג בין החברות סינוכים (Sinochem) וכמצ'יינה (ChemChina), מהלך שיחבר בין שתי חברות עם נכסים בשווי מעל 100 מיליארד דולר. צעד זה הוא חלק מהמאמצים המתמשכים של הממשלה לארגן מחדש את החברות הממשלתיות, כך לפי אדם המקורב לנושא שביקש להישאר בעילום שם.

 

 

 

עם זאת, הוא הוסיף כי פרטי העסקה, כולל מועד הביצוע, עוד לא הוחלטו והתוכנית עשויות להשתנות. לא ברור גם כיצד המיזוג ישפיע על הרכישה המתוכננת של כמצ'יינה את חברת הזרעים השוויצרית סינג'נטה בסכום שיא של 43 מיליארד דולר.

 

 

האם סינג'נטה תירכש על ידי כמצ'יינה כמתוכנן? האם סינג'נטה תירכש על ידי כמצ'יינה כמתוכנן? צילום: רויטרס

 

העסקה תצטרף לשורה של מיזוגים שהממשלה מקדמת תחת הנהגתו של הנשיא שי ג'ינפינג. מאז שלהי 2014 אוחדו נכסים בשווי כולל של מעל טריליון דולר, זאת במסגרת הארגון מחדש הגדול ביותר בחברות הממשלתיות מאז שנות ה-90.

 

החברות לא הגיבו על הדיווח.

 

 

 

כמצ'יינה, בעלת השליטה בחברת אדמה הישראלית, היא חברת הכימיקלים הגדולה בסין עם 140 אלף עובדים, כך לפי אתר האינטרנט שלה.לאחרונה דווח כי היא במגעים לרכישת חברה ישראלית נוספת - כלל ביטוח.

 

החברה דיווחה על הפסד של 828.3 מיליארד יואן (123 מיליון דולר) ב-2015, זאת בעוד שווי כלל הנכסים שלה עמד על 375.2 מיליארד יואן. כמצ'יינה נמצאת בתקופה האחרונה בשיאו של מסע רכישות, כולל חברת אדיסאו הצרפתית, אלקם המרבגית וחברת הצמיגים האיטלקית פירלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x