$
כלכלה ומדיניות

רה"מ הסיני: "כלכלת סין רשמה ביצועים טובים מהמצופה, רמות החוב תחת שליטה"

לי קצ'יאנג אמר כי "ברבעון השלישי הכלכלה הסינית הרחיבה את תנופת הצמיחה מהמחצית הראשונה והראתה שינויים חיוביים רבים"

שירות כלכליסט 08:3113.10.16
ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג הכריז כי כלכלת המדינה רשמה ביצועים טובים מהמצופה ברבעון השלישי ורמות החוב של המדינה נמצאות תחת שליטה. "ברבעון השלישי הכלכלה הסינית הרחיבה את תנופת הצמיחה מהמחצית הראשונה של השנה והראתה שינויים חיוביים רבים", אמר לי שלשום (ג') בנאום שנשא במקאו ושודר בשידור חי בטלוויזיה. לדבריו, מדדים כלכליים מרכזיים כמו תפוקת הייצור, רווחים והשקעות התאוששו.

עוד הוסיף וציין כי מעל 10 מיליון משרות חדשות נוצרו בערים בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ושיעור האבטלה נפל בחודש שעבר מתחת ל-5%. עם זאת, אמר לי, בפני הכלכלה עדיין עומדים לא מעט מכשולים. בכל מקרה הוא מאמים שסין תעמוד ביעדים הכלכליים המרכזיים שלה ותשמור על שיעור צמיחה בינוני עד גבוה.

 

הבנק המרכזי של סין בבייג'ינג הבנק המרכזי של סין בבייג'ינג צילום: רויטרס

 

הממשלה הציבה יעד צמיחה של בין 6.5%-7% בשנה הנוכחית, זאת לעומת שיעור צמיחה של 6.9% בשנה שעברה, שהיה הנמוך ביותר מזה 25 שנים. במחצית הראשונה של השנה התרחבה הכלכלה ב-6.7% על רקע הוצאות ממשלתיות מוגברות על תשתיות וביקוש גבוה בסקטור הדיור. נתוני הרבעון השלישי יתפרסמו בעוד שבוע.

 

בנאום אמר לי כי הממשלה תנקוט בצעדים להבטיח את היציבות וההתרחבות הבריאה של שוק הנכסים, ותאכוף קווי מדיניות בהתאם. עשרות ערים ומחוזות הגבירו בשבועות האחרונים את ההגבלות על רכישת נכסים בניסיון לצנן את שוק הנדל"ן.

 

לטענתו של לי החובות של סין תחת שליטה, אך הוא הוסיף כי הממשלה תנקוט בצעדים להפחית את רמות החוב הגבוהות של חברות שאינן מתחום הפיננסים. החובות הגבוהים נחשבים לאחת הבעיות העיקריות של סין, ונטל החובות הכולל של המדינה טיפס ל-250% מהתמ"ג. לי אישר גם כי הממשלה תפעל לפתח מחדש את שוקי ההון כדי לעזור ולהפחית את התלות על הלוואות בנקאיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x