שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

לגארד רומזת: חלק מהביקורת נגד ג'נט ילן נובעת מסקסיסטיות

ראש קרן המטבע אמרה בראיון כי "ילן סופגת ביקורת רבה – לדעתי יותר מקודמיה בתפקיד במובנים רבים". המראיין, הסופר מייקל לואיס אמר כי בכל פעם שאשה מנהיגה בתחום הפיננסים הוא מקבל את התחשוה שהיא שם כדי להיות שעיר לעזאזל

שירות כלכליסט 10:3110.10.16

הביקורת מצד וול סטריט כלפי יו"ר הפד ג'נט ילן, נובעת בחלקה מסקסיזם. כך רמזה ראש קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד. "(ילן) סופגת ביקורת רבה – לדעתי יותר מקודמיה בתפקיד במובנים רבים. בהתחשב בעבודה המצוינת שהיא עושה", אמרה לגארד בראיון מול קהל גדול שנערך אתמול במטה הקרן.

 

רבים בוול סטריט טוענים שילן לא התוותה מפה ברורה למדיניות שיעורי הריבית ושהפד נעדר תקשורת טובה.

המראיין - הסופר מייקל לואיס – אמר בשיחה כי כל אימת שהוא רואה אישה בעמדת מנהיגות בתחום הפיננסים, הוא מקבל את התחושה "שהיא שם למטרה אחת בלבד – להיות השעיר לעזאזל כאשר הדברים משתבשים".

 

הוא שאל את לגארד אם היו מקרים שגם היא חשה כך. לגארד שתקה לרגע והקהל צחק. לגארד אמרה שנכון הוא שכשנוצר בלגאן, מגיעות הנשים ו"משיבות את המצב למקום של יציבות ואף משפרות אותו – אבל איכשהו הגברים תמיד חוזרים".

 

ג'נט ילן (מימין) וכריסטין לגארד. "כשנוצר בלגאן, מגיעות הנשים ומשיבות את המצב למקום של יציבות" ג'נט ילן (מימין) וכריסטין לגארד. "כשנוצר בלגאן, מגיעות הנשים ומשיבות את המצב למקום של יציבות" צילום: רויטרס

 

ראש ה-IMF אמרה שתחום הפיננסים מתפתח כך שישנן מעט יותר נשים בדרגות גבוהות אולם, עדיין נדיר לראות נשים עומדות בראש בנקים מרכזיים או מכהנות כשרות אוצר.

 

במהלך הראיון, הביעה לגארד תסכול נוכח מגבלות התקשורת של הארגון שבראשו היא עומדת. "יש לנו סיפורים לספר, המלצות להעניק, ויש לנו עצות לגבי מדיניות, אולם לפעמים המסר לא עובר בצורה ברורה", אמרה לגארד, בהתייחסה בעיקר לעמדת הקרן לגבי התועלת בהסכמי סחר-חופשי ולגבי אי-שיוויון וצמיחה שווה לכולם.

;

"לפעמים הציבור לא מבין שראשית – אנו שונים כעת, שנית – אנו כנראה מעניקים המלצות לטובה ולא לרעה". אחת הסיבות לכך, אומרת לגארד, היא ש"הרמקולים לא חזקים דיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x