$
כלכלה ומדיניות

כתובות מחאה רוססו על הכניסה למלון החדש של טראמפ בוושינגטון

הכתובות "Black Lives Matter" ו"No Justice No Peace" רוססו על חזית המלון. המשטרה ערכה מעצרים. במטה טראמפ סירבו להגיב

שירות כלכליסט 23:2402.10.16

ונדליזם במסע הבחירות לנשיאות ארה"ב. כתובות גרפיטי עם המשפטים "Black Lives Matter" ("חיי שחורים חשובים") ו"No Justice No Peace" ("אין שלום ללא צדק") רוססו הערב (א') בספריי על חזית בית המלון החדש של דונלד טראמפ בוושינגטון

 

מעשה הוונדליזם מגיע בעיצומו של מסע בחירות טעון מאוד מבחינה גזעית. הילארי קלינטון, שנפגשה עם המוחים של תנועת "Black Lives Matter" אמרה ביום העימות הטלוויזיוני שנערך בין שני המועמדים בשבוע שעבר ש"לטראמפ יש רקורד ארוך של התנהגות גזענית".

הכתובות במלון טראמפ אינטרנשיונל בוושינגטון הכתובות במלון טראמפ אינטרנשיונל בוושינגטון צילום: twiiter@AprilDRyan

 

טראמפ, מצידו, הצית בינתיים מתחים גזעיים כשצייץ בטוויטר נתוני שווא על פשיעה בקרב אפרו-אמריקאים, כולל השוואה בין ערים עם רוב שחור לערים באפגניסטן. בנוסף, הוא גם הכניס לשיח הפוליטי את התיאוריה הגזעית השקרית שלפיה הנשיא המכהן ברק אובמה נולד מחוץ לארצות הברית. את הדברים דיווח הערב אתר CNN.

 

דיווח אודות הגרפיטי התקבל במשטרת וושינגטון בשעה ארבע אחר הצהריים (שעון מקומי), כך נמסר על ידי דובר המשטרה אקיטה בראון. בשעה זו נמחקות הכתובות וכן נערכו מעצרים.

 

פטרישיה טאנג, מנהלת המכירות והשיווק במלון בוושינגטון, סירבה להגיב בעניין, כך גם המטה של טראמפ.

 

המלון של איוונקה

 

עלות בנייתו של מלון טראמפ אינטרנשיונל וושינגטון, שפתח את דלתותיו בחודש שעבר, מוערכת ב-200 מיליון דולר. המלון שוכן במה שהיה בניין הדואר ההיסטורי של הבירה הממוקם בפנסילבניה אווניו, מספר 1100 - לא הרחק מהבית הלבן. מי שעומדת בראש המלון היא בתו של דונאלד טראמפ - איוונקה.

 

התקשורת מגלה עניין רב בטראמפ אינטרנשיונל וושינגטון ולא רק בגלל שהוא מקרב, לפחות פיזית, את טראמפ לבית הלבן הנכסף. מבנה המלון, שנבנה ב-1899, נמצא ברשימת המבנים ההיסטוריים בארה"ב. שלא כמו פרויקטים אחרים של קבוצת טראמפ, שתמיד מתהדרים בסגנון ייחודי משלהם ובולטים בסביבה, במלון זה מתכוונים בקבוצה לשמור על אופי המבנה ההיסטורי.

 

במלון היוקרה 263 החדרים, והוא מציע את הסוויטה הגדולה ביותר בוושינגטון הבירה, הסוויטה הנשיאותית - "טראמפ טאון-האוס" - מתשתרעת על פני 585 מטרים רבועים עם כניסה נפרדת מפנסילבניה אווניו. כמו כן, יש במלון את אולם הנשפים הגדול בעיר, לובי המתנשא לגובה 9 קומות, וספריה המכונה על שם הנשיא אברהם לינקולן.

 

המלון גם מתהדר בכך שהוא ידידותי לילדים ולחיות מחמד. הוא גם כולל ספא שנקרא על שמה של איוונקה. באתר המלון מכריזה טראמפ, האמונה על העיצוב של המקום, כי מדובר ב"רמה של פאר שטרם נראתה בשוק זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x