$
כלכלה ומדיניות

בגלל הברקזיט: זכרונותיו של קמרון שווים פחות משל בלייר

ראש ממשלת בריטניה לשעבר יסתפק ב־1.5 מיליון ליש"ט בגלל הצל הכבד שהטיל משאל העם לפרישה מהאיחוד האירופי על שש שנות כהונתו

שירות כלכליסט 18:3819.09.16

ראש ממשלת בריטניה לשעבר דיוויד קמרון יאלץ להסתפק בתשלום נמוך בהרבה עבור האוטוביוגרפיה שלו לעומת קודמיו בתפקיד - כך מדווח העיתון הבריטי "סנדיי טיימס".

 

 

 

קמרון, שהתפטר מראשות הממשלה ביוני האחרון עם היוודע תוצאות משאל העם על פרישה מהאיחוד האירופי, צפוי להגיש להוצאות ספרים עוד השבוע את התקציר של ספר זכרונותיו שיתאר את ימיו בדאונינג 10.

 

 

ברקזיט. נקודת מפנה ברקזיט. נקודת מפנה צילום: שאטרסטוק

 

לפי הערכות, קמרון יקבל עבור הספר 1.5 מיליון ליש"ט בלבד, זאת לאחר שסוכנו, אד ויקטור, דרש בתחילה 4 מיליון ליש"ט, בדומה לסכומים שקיבלו טוני בלייר ומרגרט תאצ'ר עבור זכרונותיהם, 4.6 מיליון ליש"ט ו־3.5 מיליון ליש"ט, בהתאמה.

 

ויקטור נאלץ להתפשר על סכום נמוך בהרבה, זאת מכיוון שההוצאות לאור שהיו מעורבות בפרסום הספרים של בלייר ותאצ'ר כיוונו במיוחד לשוק האמריקאי, שם קמרון הוא פחות מוכר. יתרה מכך, העובדה כי מדובר בראש הממשלה שהכריז על משאל העם שיוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי, מטילה צל על שש שנות כהונתו. לפי דיווחים בבריטניה, מספר הוצאות לאור פרשו מהמרוץ לרכישת הזכויות לספר, ובשלב זה מובילות ויקינג ומקמילן.

 

על פי הדיווחים, קמרון, שפרש בשבוע שעבר גם מהפרלמנט, ישקיע את תשעת החודשים הקרובים בכתיבת הספר, בשאיפה לפרסמו בסתיו הבא. להשלמת הכנסה, יגבה קמרון 50 אלף ליש"ט לשעת הרצאה. בנוסף הוא זכאי לקצבה בגובה 115 אלף ליש"ט לשנה לכיסוי הוצאות משרד פרטי, ונציגים מטעמו פנו כבר לסוכני נדל"ן במרכז לונדון במטרה לאתר נכס הולם. לאחר התפטרותו מהפרלמנט פרסמו הצהובונים בממלכה כי קמרון קיבל הצעה מאלון מאסק, אך החליט בשלב זה לא לעבור לסקטור הפרטי.

 

 

 

גם שר האוצר לשעבר, ג'ורג' אוסבורן, כבר מצא לעצמו מקור הכנסה חלופי והצטרף ללשכת הדוברים של וושינגטון, שם חברים גם בלייר וראש הממשלה לשעבר גורדון בראון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x