$
כלכלה ומדיניות

טראמפ: "ג'נט ילן שומרת על ריבית נמוכה כי זה מה שאובמה רוצה"

המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב אמר כי "המטרה היא לשמור את השווקים למעלה כל עוד אובמה בתפקיד"; לדבריו, "יו"ר הפד צריכה להתבייש בעצמה"

שירות כלכליסט 17:1612.09.16

דונלד טראמפ, המועמד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית, טען היום (ב') כי יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי, ג'נט ילן שומרת על שיעורי ריבית נמוכים בגלל לחץ פוליטי שמפעיל עליה הבית הלבן. "ברור שהיא פוליטית, והיא עושה מה שהנשיא ברק אובמה רוצה שתעשה", אמר טראמפ בראיון ל-CNBC. "אני חושבת שהיא צריכה להתבייש בעצמה, כי זה לא אמור להיות ככה".

 

הוא הוסיף כי יהיו ירידות חדות בשווקים ברגע שהריבית תעלה. "אני יודע שזה לא אמור להיות ככה, אבל זו הסיבה מדוע הריבית נמוכה. הרי ברגע שיעלו אותה, הבורסה תרד בחדות", המשיך וטען. טרמאפ. "אל תשכחו, אני חזיתי את הברקזיט, אני חזיתי הרבה דברים".

 

למרות דברים אלה, האנליסטים סבורים כי יש סיכוי שהבנק המרכזי יחליט על העלאת ריבית בפגישתו החודש. טראמפ הוסיף שהכוונה היא לשמור את השווקים למעלה כל עוד אובמה בתפקיד ולהשאיר לנשיא או הנשיאה הבאים להעלות את הריבית ולהתמודד עם ההשלכות.

 

טראמפ ניצל את הבמה כדי לחזור ולתקוף את יריבתו הילארי קלינטון, שלדבריו צריך להעמיד אותה לדין אך משרד המשפטים מוטה ואינו עושה זאת. "היא אשמה לגמרי, כל עורך דין דרג ז' יגיד לך את זה", אמר. "בעבר קיוויתי שהרשויות עצמאיות, שהפד עצמאי, אך ברור שהוא לא עצמאי או אפילו קרוב לזה".

 

קלינטון מצידה אמרה בעבר כי לדעתה עדיף שמועמדים לנשיאות לא יגיבו על פעולות הבנק המרכזי בזמן הקמפיין וגם בעת כהונתם.

 

"מאחל לקלינטון להבריא ונתראה בעימות"

 

מוקדם יותר היום התייחס טראמפ לראשונה למעידה של יריבתו. בראיון לרשת "פוקס" אמר כי הוא מקווה שקלינטון "תרגיש טוב בקרוב". הראיון נערך יום לאחר שהמועמדת הדמוקרטית עזבה את הטקס לציון יום השנה לפיגועי 11 בספטמבר בניו יורק ותועדה מועדת לפני הכניסה לרכבה.

  

"אני לא יודע מה קורה כמוכם. אני רואה מה שאני רואה. אני מקווה שהיא תבריא ותחזור למסלול ונראה אותה בעימות", אמר טראמפ.

 

מהמטה של קלינטון נמסר הלילה שהיא ביטלה את אירועי הבחירות המתוכננים שלה היום בקליפורניה בגלל דלקת ריאות. קודם לכן מסר המטה של מזכירת המדינה לשעבר שכבר ביום שישי היא אובחנה על ידי הרופאה שלה כחולה בדלקת ריאות. 

הילארי קלינטון אתמול בדרך למכוניתה הילארי קלינטון אתמול בדרך למכוניתה צילום: איי אף פי

 

טראמפ הוסיף בראיון ל"פוקס" שיפרסם בקרוב מידע נוסף על מצבו הרפואי, כמה ימים לאחר שעשה זאת המועמד שלו לסגן נשיא, מושל אינדיאנה מייק פנס.

 

איל הנדל"ן מניו יורק גם התייחס לדבריה של קלינטון בסוף השבוע, לפיהם מחצית מתומכיו גזענים. "כששמעתי את זה חשבתי שזה לא משהו שהיה אפשרי שהיא תגיד, ואמרתי לאנשים שלי שלא נראה לי שהיא תגיד את זה, אבל הסתבר שהיא אמרה את זה והיא אמרה זאת בכעס כזה. אני חושב שזו הטעות הגדולה שלה בדרכה הפוליטית. ראיתי את הכעס שבו היא אמרה את זה, אני חושב שזו הטעות הכי גדולה של הקמפיין", אמר טראמפ. "תזכרו שאם את נשיאה, את נשיאה של כל האנשים. את לא נשיאה רק של 70%. את הנשיאה של כולם. איכשהו צריך להבהיר את זה שאלה לא אנשים שיישארו מאחור. את הולכת להיות הנשיאה של כולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x