$
כלכלה ומדיניות

אירלנד תערער על החלטת הנציבות האירופית לחייב את אפל בתשלום מס של 13 מיליארד יורו

בתום ישיבה בת חצי שעה בלבד קבע הקבינט האירי כי המדינה תערער על ההחלטה הדרמטית. הקבינט השהה את החלטתו בעניין מאז יום רביעי כדי "להבהיר מספר סוגיות משפטיות וטכניות"

שירות כלכליסט 18:1902.09.16

הקבינט של ממשלת אירלנד החליט לערער על פסק הדין של הנציבות האירופית שקבע כי המדינה הקנתה הטבות מס מופרזות של עד 13 מיליארד יורו (14.5 מיליארד דולר) לחברת אפל. ההחלטה התקבלה לאחר פגישה בת חצי שעה שקיים הקבינט.

לאחר ההחלטה הדרמטית בעניין אפל, מסרה הממשלה האירית כי היא "חולקת באופן עמוק" על פסק הדין. מנכ"ל אפל טים קוק אמר כי בחברה "בטוחים באופן מוחלט" כי פסק הדין יבוטל בערעור. הוא כינה את ההחלטה של הנציבות האירופית "מטורפת" וטען כי היא התקבלה ממניעים פוליטיים.

 

נציבת התחרות באיחוד האירופי מרגרט וסטגר דחתה את טענותיו של קוק וטענה כי ההחלטה שהתקבלה בעניין אפל מבוססת על עובדות המקרה, ולקחה בחשבון את מכירות אפל ברמה הבינלאומית, את האופן שבו מאוגדת החברה באירלנד ואת הרווחים שרשמה אפל במדינה.

 

מנכ"ל אפל טים קוק. טען כי ההחלטה מטורפת והתקבלה מטעמים פוליטיים מנכ"ל אפל טים קוק. טען כי ההחלטה מטורפת והתקבלה מטעמים פוליטיים צילום מסך: מתוך אתר אפל

  

הקבינט האירי התכנס לראשונה ביום רביעי על מנת לדון בהחלטה הדרמטית, אך החליט להשהות את החלטתו בעניין עד יום שישי כדי "להבהיר מספר סוגיות משפטיות וטכניות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x