$
כלכלה ומדיניות

נשיא הפד בסן פרנסיסקו: "יש להעלות את הריבית בספטמבר"

ג'ון וויליאמס מצטרף בכך לבכירים נוספים בבנק המרכזי האמריקאי; "מה שמדאיג הוא התפישה שלפיה לא משנה מה הפד אומר, הריבית לא תעלה"

שירות כלכליסט 10:1919.08.16

ג'ון וויליאמס, נשיא הבנק הפדרלי של סן פרנסיסקו, הצטרף לקבוצה הולכת וגדלה של בכירים בבנק המרכזי שהביעו תמיכה בהעלאת הריבית כבר בחודשים הקרובים. בשיחה עם עיתונאים אמר כי אם הפד ימתין יותר מדי זמן עד העלאת הריבית הבאה, הכלכלה עלולה להיפגע.

 

"בעיקרון, בכל פגישה שלנו צריך להתייחס להעלאת הריבית ברצינות...אני סבור שבהחלט צריך לעשות זאת בספטמבר", אמר בהתייחסו לפגישות קובעי המדיניות בבנק הפדרלי. "אני חושב שזה הגיוני בהתחשב במצב הנוכחי של הכלכלה".

 

וויליאמס הוסיף כי הכלכלה עלולה להתחמם יתר על המידה אם הריבית תישאר נמוכה למשך זמן רב מדי, כמו מסיבה שבה המארח לא מפסיק את הזרמת האלכוהול בזמן. לדבריו, "מה שמדאיג אותי יותר הוא התפישה שלפיה לא משנה מה הפד אומר, הריבית לא תעלה בשנה-שנתיים הקרובות", הסביר. "זה לא תואם את ההבנה הכלכלית שלי ואת האסטרטגיה שאימצנו".

 

ג'ון ויליאמס ג'ון ויליאמס צילום: בלומברג

לוויליאמס אין השנה זכות הצבעה בפגישות של הפד, אך הוא נתפס כבעל השפעה על קובעי המדיניות, בעיקר הודות למערכת היחסים הארוכה שלו עם היו"ר ג'נט ילן, ששימשה כבוסית שלו בפד של סן פרנסיסקו.

 

וויליאמס מצטרף לנשיא הפד של ניו יורק וויליאם דאדלי ולנשיא הפד של אטלנטה דניס לוקהארט, שטענו באחרונה כי מצבה של הכלכלה מאפשר חזרה להעלאה הדרגתית של הריבית. הבנק המרכזי העלה בדצמבר את הריבית, לראשונה מזה קרוב לעשור, אך מאז הריבית נותרה ללא שינוי בשל החשש מהשלכות של ההאטות בסין ובאירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x