$
כלכלה ומדיניות

בעקבות ניסיון ההפיכה: טורקיש איירליינס פיטרה יותר מ-100 עובדים

בין המפוטרים בחברת התעופה - סמנכ"ל; "העובדים המפוטרים היו קשורים לתנועה הדתית שעמדה מאחורי ניסיון ההפיכה הכושל"

שירות כלכליסט 18:1125.07.16

חברת התעופה הממשלתית של טורקיה, טורקיש איירלינס, פיטרה מעל מאה עובדים, כולל חברי הנהלה וטייסים, כחלק מהפעולות של הממשלה נגד אנשים הנחשדים כמשתפי פעולה עם ניסיון ההפיכה.

 

הפיטורים בחברת התעופה הלאומית בוצעו ביום ראשון, זאת לאחר שנקבע כי העובדים המפוטרים היו קשורים לתנועה הדתית, שהנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן מאשים כי עומדת מאחורי ניסיון ההפיכה הכושל ב-15 ביולי, כך לפי העיתון הטורקי Sabah.

 

ארדואן בנאום הנצחון אחרי כשלון ההפיכה ארדואן בנאום הנצחון אחרי כשלון ההפיכה צילום: אם סי טי

מטורקיש איירליינס, חברת התעופה הרביעית בגודלה באירופה, סירבו להגיב על הדיווח.

 

בכלי תקשורת אחרים נטען כי הפיטורים נבעו מ"חוסר יעילות" בחברה. על פי אתר החדשות הכלכליות Thelira.com, כ-250 טייסים ודיילים פוטרו וכן 100 חברי הנהלה. באתר חדשות התעופה Airporthaber.com ציינו כי בין המפוטרים נמנה סגן מנכ"ל שהיה אחראי על העניינים הפיננסיים של החברה.

 

מאז ההפיכה הצבאית הכושלת הרשויות פוטרו, הושעו או נעצרו כ-60 אלף אנשים, רובם עובדי ציבור. הם נחשדים כשייכים לתנועה בראשותו של פטהוללה גולן, הנמצא בגלות בארה"ב.

 

מלבד טורקיש איירליינס, גם חברת התקשורת טורק טלקום, ש-30% ממנה בבעלות המדינה, פיטרה 198 עובדים ביום שישי. על פי הודעת החברה המהלך התבצע "בשיתוף עם כוחות הביטחון" וחלק מהמנהלים שלה זומנו על ידי התביעה להעניק עדות בחקירת ההפיכה.

 

מעל 240 אנשים נהרגו בניסיון ההפיכה ו-2,000 נפצעו.

 

מניית טורקיש איירליינס עלתה במסחר היום (ב') ב-2.83% לרמה של 5.08 לירה, בהתאם למדד הראשי, בעוד שמניית טורקיש טלקום טיפסה ב-3.59% לרמה של 6.06 לירה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x